ХІХ сесія міської ради: затверджено бюджет на 2019 рік

19 грудня у залі засідань депутати зібралися на перше пленарне засідання ХІХ сесії міської ради. На порядку денному стояло 48 питань, серед них 32 – земельних.

Розпочали із затвердження міської програми допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді, призову громадян України на строкову військову службу та виконання заходів з мобілізації в 2019-2021 роках. Щодо цього питання інформував військовий комісар Олег Касюн.

Далі директор редакції Лановецького районного комунального радіомовлення Сніжана Крещук ознайомила присутніх із міською програмою підтримки засобів масової інформації та сприяння розвитку інформаційної сфери на 2019 рік, яку одноголосну підтримали усі депутати. При цьому розповіла про подані документи на отримання вільних fm-частот, тож можна очікувати на модернізацію радіо.

Щодо Програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Лановецький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2019-2020 роки виступила його директор – Людмила Рудніцька. «Забезпечення гідними умовами праці наших лікарів та прийому пацієнтів – одне із найважливіших наших завдань», – зауважила вона.

Постало питання про внесення змін до Програми профілактики злочинності та правопорушень на території Лановецької міської ради на 2016-2018 роки. Начальник Лановецького районного відділення поліції Василь Бурик запропонував закупівлю міською радою алкотестера, адже найбільше ДТП трапляється через нетверезе керування автомобілем. Незважаючи на дискусійний характер питання, депутати підтримали рішення більшістю голосів.

Перший заступник міського голови Руслан Задерей проінформував про Програму благоустрою та поводження з твердими побутовими відходами на території Лановецької міської ради на 2019-2021 рік. Вона є новою та спрямована на покращення благоустрою, охорони навколишнього природного середовища, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, створення умов для залучення коштів бюджетів усіх рівнів, інвестиційних та кредитних ресурсів, міжнародно-технічної допомоги.

Проголосували одноголосно щодо питання оренди майна комунальної власності Лановецької міської ради. Про порядок передачі було проінформовано Іриною Адамчук, головним спеціалістом – державним реєстратором відділу державної реєстрації міської ради.

Питання Про Програму організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на території Лановецької міської ради на 2019-2021 роки порушила юрисконсульт відділу організаційно-виконавчої роботи міської ради Альбіна Семенова. Для посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом сплати аліментів держава впроваджує ефективні програми такого типу. Так, суспільно корисні роботи є оплачуваними та будуть спрямовані виконавчою службою на належне утримання дітей та примусове стягнення заборгованості зі сплати аліментів.

Щодо фінансових питань інформувала начальник відділу бюджету, фінансів та планування міської ради Неоніла Салецька.

Так, серед них було про затвердження Договорів про надання міжбюджетного трансферту із Лановецького міського бюджету Лановецькому районному бюджету. Кошти будуть спрямовані на заробітну плату працівникам районного будинку культури та закупівлю костюмів для колективу «Барви Волині». А також про затвердження Додаткових договорів про надання міжбюджетного трансферту із Лановецького районного бюджету Лановецькому міському бюджету. Кошти розподілять на заробітні плати працівникам Будинку дитячої та юнацької творчості та Міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Одним із найважливіших питань було про бюджет об’єднаної територіальної громади Лановецької міської ради на 2019 рік. Обсяг доходів міського бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів прогнозується у сумі 85,2 млн грн. З детальним проектом бюджету можна було ознайомитися на сайті міської ради від 6 грудня, який був представлений згідно чинного законодавства. На сьогодні він є уже ухваленим.

Секретар міської ради Вікторія Хом’як інформувала щодо питання створення Молодіжної ради при міській раді. До неї увійдуть люди віком від 14 до 35 років, які делегуватимуться від молоді. Склад органу буде затверджено міським головою. Члени Молодіжної ради будуть входити в робочі групи із різних питань та матимуть змогу брати активну участь у розбудові громади.

На завершення першого пленарного засідання ХІХ сесії міської ради було ухвалено 32 земельних питання.

Вам також може сподобатися...