Засідання сесії міської ради та виконавчого комітету. Що вирішено?

27 листопада відбулася вісімнадцята сесія Лановецької міської ради. На порядку денному стояло 85 питань, з них 65- земельних.

Серед них одними із найважливіших були Про затвердження Договору про передачу міжбюджетного трансферту із Лановецького міського бюджету Тернопільському обласному бюджету на 2018 рік на розвиток соціально-економічної сфери. Кошти будуть розподілені на співфінансування робіт по капітальному ремонту спортивного залу в Лановецькій загальноосвітній школі № 2 та заміні вікон та дверей в Лановецькій ЗОШ № 1 I—III ступенів ім. Ю. Коваля. Також було вирішено питання щодо передачі коштів на співфінансування робіт по об’єкту «Спортивний майданчик під футбольне поле із штучним покриттям Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 по бюджетній програмі «Будівництво футбольних полів із штучним покриттям в регіонах України» в сумі 750 000 грн.

Проголосували одноголосно щодо передачі субвенції на фінансування поточних видатків територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на 2018 рік та Лановецької районної комунальної дитячо-юнацької спортивної школи на 2018 рік. Таке саме рішення прийняли і щодо районної бібліотеки. Ці кошти потрібні на виплату заробітні плати з нарахуваннями працівникам цим структур.

Постало питання щодо відшкодування пільг пільговим категоріям за телекомунікаційні послуги, а також виділення коштів з місцевого бюджету учасникам – добровольцям антитерористичної операції для відшкодування пільг. Відтак вирішено передати кошти на ці потреби.

Начальник відділу бюджету, фінансів та планування міської ради Салецька Н.В. прозвітувала щодо виконання міського бюджету за 9 місяців 2018 року.

Запропонувала винести в новій редакції програму «Обдарована молодь» на 2018- 2020 роки начальник відділу освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної політики міської ради Ходанович О.І. Зокрема було подано пропозицію щодо надання стипендії обдарованим дітям, яку підтримали всі депутати. Також було проінформувано стосовно питання про міську програму розвитку фізичної культури і спорту на 2018-2020 роки.

Одним із гострих питань було питання так званих «євроблях», тобто розмитнення авто на європейських номерах. Зокрема активісти, які прийшли на сесію, подали пропозицію підтримати звернення до Президента та Верховної Ради України щодо відміни урахування віку автомобіля при розрахунку акцизного збору, куплених в Європі.

Було розглянуто близько 65-ти земельних питань. Так, було надано дозволи на створення проектів відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства одинадцятьом учасникам АТО.

На завершення розглянули питання про депутатське звернення, адресоване керуючому Тернопільською єпархією УПЦ митрополиту Тернопільському та Кременецькому Сергію. У зверненні уміщено прохання відновити можливість проведення об’єднавчого церковного Собору. А також заклики подолати розділення Православної Церкви в Україні і утворити єдину Помісну Українську Православну Церкву. Усі депутати одноголосно підтримали таке рішення, адже кожен український християнин відчуває потребу в українській незалежній Церкві.

Окрім того, вчора засідав виконавчий комітет Лановецької міської ради. Актуальним було питання щодо тарифів на послуги перевезення пасажирів. Щодо нього інформацію подав І.С. Черній, обґрунтувати при цьому розрахунковий тариф вартості проїзду на міському транспорті. Вирішено не заперечувати щодо встановлення вартості проїзду – 6 грн за одну поїздку.

Постало питання про заборону вуличної торгівлі живими тваринами і продукцією тваринного походження у невстановлених місцях на території міської ради. Воно спричинене різким загостренням африканської чуми. Тому заради того, щоб не допустити занесення збудника на територію громади, вирішено підтримати цей проект рішення, встановивши термін до 31 січня 2019 року.

Також було надано одноразову матеріальну допомогу людям, котрі потребують підтримки через хворобу або складні життєві обставини. Зокрема з такою метою було виділено 1000 грн учаснику бойових дій та 800 грн на лікування дитини з інвалідністю.

Вам також може сподобатися...