Лановецька громада за об’єднання громадян в кооперативи

Сьогодні прослідковується тенденція створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Відповідно до Закону України “Про сільськогосподарську кооперацію”, сільськогосподарський виробничий кооператив — це кооператив, який утворюється шляхом об’єднання фізичних осіб, які є виробниками сільськогосподарської продукції, для провадження спільної виробничої або іншої господарської діяльності на засадах їх обов’язкової трудової участі з метою одержання прибутку. Міжнародний досвід показує, що в більшості країн Європейського Союзу саме кооперативи є найбільшими заготовлювачами молока (понад 90%). В Україні ж за останні 10 років було створено лише 1000 кооперативів, з яких діючих 600.

В світлі останніх новацій та перспектив с/г виробництва, питання щодо об’єднання селянських господарств в кооперативи знову стало актуальним. З огляду на це, у Лановецькій міській раді пройшла зустріч із заступником директора Департаменту агропромислового розвитку Василем Кічаком, який розповів про доцільність та важливість створення кооперативів, механізм об’єднання, державні та місцеві програми, які діють для відшкодування витрат на технічне чи інше оснащення. Аудиторією виступаючих були депутати міської ради, старости сіл та жителі, яких цікавить це питання. Активно дискутували учасники зустрічі щодо збуту продукції, справедливого підходу до компенсацій і т. д. В. Кічаком наголошено, що в обласному бюджеті на 2018 рік передбачено фінансування сільськогосподарських товаровиробників по Комплексній програмі розвитку АПК Тернопільської області, по напрямках: галузі тваринництва – 688 тис. грн., підготовка та підвищення кваліфікації робітничих кадрів для села – 370 тис. грн., розвиток с/г кооперативів – 650 тис. грн., часткове відшкодування вартості придбаних особистими селянськими господарствами доїльних апаратів – 300 тис. грн., біржа інновацій – 208 тис. грн.

Тож, сьогодні спрощена система створення кооперативів, які, до слова, вже діють на Лановеччині, зокрема і в Лановецькій громаді. Жителі с. Юськівці є засновниками кооперативу «Надія-В», зареєстроване цьогоріч, основний напрямок роботи якого є молочний.


Вам також може сподобатися...