Первинна медицина – за громадою, вторинній – всебічна допомога!

Враховуючи численні обговорення в соціальних мережах теми функціонування Лановецької комунальної центральної районної лікарні та відношення до цього питання Лановецької міської ради – вирішили внести певну ясність. Покращення медичного обслуговування населення – це те, на що має опиратися реформа системи охорони здоров’я в контексті децентралізації і громада із цим солідарна. Сьогодні в пріоритеті якісне медичне обслуговування, коли пацієнт не змушений йти і самостійно купувати елементарні засоби для огляду, коли ланівчан обстежуватимуть сучасною медтехнікою.

Важливо зрозуміти, що сьогодні в Лановецькому районі є первинна і вторинна ланки медицини. Із створенням Лановецької громади та за рішенням депутатів міської ради у громаді створено Міський центр первинної медико-санітарної допомоги, що відноситься до первинної ланки, а це: амбулаторії, фельдшерські пункти, дитяча консультації та ряд кабінетів, в яких працюють сімейні лікарі.

Тепер про лікарню – вона відноситься до вторинної ланки медицини, яка фінансується з медичної субвенції, яку держава передає на бюджети громад та району. Ті, в свою чергу, передають ці кошти на районну лікарню. Лановецькою міською радою цьогоріч було вже передано понад 7 млн. грн. медичної субвенції, а також 500 тис. грн. – на утримання даного закладу. Варто зауважити, що жодного відношення до реорганізації, оптимізації чи інших внутрішніх змін лікарні міська рада не має. Єдине, на чому акцентуємо увагу – це поповнення матеріально-технічної бази лікарні, і в цьому громада сприятиме як фінансово так і іншими ресурсами.

Водночас Лановецька міська рада ініціює та відстоює процес передачі громаді частини приміщення поліклінічного відділення, де б можна було розмістити (облаштувати) міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Розмежування первинного і вторинного рівня дозволяє вперше за всю історію вітчизняної медицини зробити первинний рівень дійсно пріоритетною ланкою. І це дасть змогу забезпечити жителів громади якісними послугами, організувати роботу лікарів на високому рівні.

Лановецька міська рада ніколи не була і не буде прихильником закриття Лановецької комунальної центральної районної лікарні. Ми за якість, професіоналізм та гідне медичне обслуговування для кожного з нас.

Вам також може сподобатися...