«Влада має мати партнера у вирішенні питання реабілітації дітей з інвалідністю»

Саме з таких слів розпочалася розмова польських гостей до лановецької громади. Мова йдеться про створення на території нашого району реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю. Алла Андрущук – керівник громадської організації «Товариство батьків дітей-інвалідів та їх друзів «Зоря надії» (м. Кременець), мати чотирьох дітей, двоє з яких з інвалідністю; Каміль Кабасінські – заступник керівника товариства для дітей з особливими потребами «Крок за кроком» у м. Замость (Польща); Магда Полівчак – керівник «Дому самодопомоги» у м. Замость; Гося Погудз-Кусяк – координатор проекту «Ріта» – це делегація небайдужих людей, які готові навчити та допомогти батькам, які не з чуток знають як виховувати дітей з числа маломобільних груп.

Зустріч відбувалася двоетапно: спочатку в кабінеті міського голови Романа Казновецького, після чого у залі засідань Лановецької районної ради – слухачами були батьки неспроможних дітей та громадськість, депутати різних рівнів. Основні акценти зустрічі ставилися на необхідності створення громадської організації, яка безпосередньо співпрацюватиме із іноземними фондами та організаціями. Представники найкращого реабілітаційного центру в Польщі доносили до наших громадян важливість теми: «Наші проблеми з нами», тобто ніхто крім Вас (мається на увазі батьків) як найкраще не допоможе дитині. Влада – допоміжна ланка і виступає дійсно як партнер, а не організатор, адже жодна європейська спільнота не працює в такому напрямку з державними установами, лише із громадськими об’єднаннями.

Своєчасність – ще один аспект роботи по реабілітації дітей, не варто чекати кращих часів: час іде, життя теж, тож лише сьогодні, тут і зараз. Польські друзі запропонували учасникам зустрічі можливість безкоштовного тижневого екскурсу для бажаючих до центру в м. Замость (Польща).

Вам також може сподобатися...