Незабутні враження від зустрічі з українцями з Канади

15 липня за ініціативи міського голови Романа Казновецького було організовано зустріч із Тарасом Малюжинським, онуком священика Миколи Малюжинського, якого в 1932 – 1938 рр. було призначено благочинним у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, м. Ланівці.

У Ланівцях ще живуть люди, котрі пам’ятають о.Миколу, дружину, дітей. Микола Малюжинський увійшов в історію Лановеччини не тільки як людина, яка активно протидіяла репресивним заходам насильницького переведення православних родин у католицизм, а ще й як справжній патріот – українець. Його стараннями у 1937-1938 роках селяни-українці навернулися до православ’я.

Тарас Малюжинський – син українських емігрантів. Він народився в Канаді і нині з сім’єю живе у Вінніпегу. У своєму місті він уже 35 років викладає історію, географію та англійську у середній школі.

Пан Тарас організовує та підтримує власною волонтерською діяльністю у м. Тернопіль літні англомовні табори для бажаючих вивчати англійську мову. Разом із Тарасом Малюжинським на Лановеччину завітала і Маруся Кошарич, предки котрої, як і батьки п. Тараса, емігрували в далеку Канаду.

Прийом гостей відбувся за «круглим столом» у кабінеті міського голови, де пан Тарас розповів про факти з життя емігрантів в Канаді, про те, що вони не забувають про свої корені, дотримуються усіх українських традицій і постійно цікавляться подіями, що відбуваються на їхній другій батьківщині. Моя життєва філософія каже Т.Малюжинським: «Чужого научайтесь, свого не цурайтеся. Бог дав мені вміння і таланти, і я маю допомогти іншим.»

Присутні поділилися спогадами та цікавими фактами з життя предків Т.Малюжинського, волонтерам із Канади подаровано сувеніри з символікою м.Ланівці, пану Тарасу передали матеріали з газети «Сіяч» з далеких 90–их про М. Малюжинського (матеріали підготували Сергій Лисак, Ольга Рудюк) та копію фотографії, що довгий час зберігалася в домашньому архіві Марії Василівни Москалевич (уже онучки о. Василя Москалевича), на якій зображено Микола Малюжинський, дружина, двоє дітей, о. Василь Москалевич та прихожани Святопокровської церкви.

Гості побували у самій Церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де служив о.Микола Малюжинський, у церковному будинку, де мешкала сім’я священика (нині це управління держпродспоживслужби). Незабутньою для гостей залишилася зустріч із старожилами м. Лановець, які поділилися спогадами про часи діда та про достойну пам’ять про о. М. Малюжинського.

Міський голова запросив Тараса Малюжинського під час наступного приїзду на Тернопілля, завітати уже в самі Ланівці, адже у нашому містечку дві школи, де вистачить бажаючих вивчати та спілкуватися розмовною англійською мовою.

Напевно кожному з нас потрібно брати приклад з таких людей, які не тільки не розгубили любов до України, але й прославляють Україну далеко за її межами та допомагають українцям.

Вам також може сподобатися...