«Медицина по істинні є найшляхетніша з усіх мистецтв»

Ця фраза колись сказана Гіппократом, клятву якого дає кожен, чиє життя нероздільно пов’язане із лікуванням та рятуванням людських життів, сьогодні є улюбленим висловом спеціаліста онкоуролога, хірурга, асистента кафедри урології НМУ ім. О.О.Богомольця м. Києва, кандидата наук – Павла Георгійовича Яковлева. Виконує всі хірургічні операції при пухлинних захворюваннях органів сечостатевої системи згідно показань лапароскопічним, відкритим та ендоскопічним шляхом, реконструктивні операції при аномаліях розвитку; біопсію нирки, сечового міхура та передміхурової залози під контролем КТ та УЗД; амбулаторний консультативний прийом хворих з урологічними та онкоурологічними патологіями та диспансерний нагляд хворих після проведеного хірургічного та комплексного лікування; виконано більше 3 000 операцій (відкритим, лапароскопічним та ендоскопічним методами) – це ще не повний список того, чим займається пан Павло в останні десятиріччя своєї лікарняної практики.

Перебуваючи у відпустці, на численні запрошення та прохання міського голови Романа Казновецького, завітав до нашого міста, де провів прийом пацієнтів у Лановецькій комунальній центральній районній лікарні спільно із нашими фахівцями.

«Ми те, що ми їмо», – розпочав нашу бесіду пан Павло, аргументуючи це тим, що урологія напряму залежить від способу життя та харчування людини. І це не тому, що всі лікарі пропагують здоровий спосіб, а тому, що напівфабрикати, чіпси, сухарики, солодкі газовані напої – усе це містить канцерогени, що лише від одного слова на думку спадає все негативне. А що вже говорити про ту кількість цукру, солі та транс-жирів, що містяться у тій «хімії» (саме так в повсякденному житті ми називаємо ці «лакомства»). Говорячи про небезпеку цих продуктів, Павло Георгійович наголосив на збільшенні кількості дитячих урологічних захворювань. Такі в нашому місті, із 62 (це за два з половиною дні) відвідувачів столичного лікаря, значна кількість була дітей із різними симптомами та ризиками. Користуючись нагодою, пан Павло акцентує увагу батьків через ЗМІ про обов’язкове здорове харчування дітей і активний спосіб житті – і дорослого, і дитини. Так, обов’язковим є і вживання двох яблук на день. Як каже відоме англійське прислів’я: «Two apples a day keeps the doctor away», що означає – хто два яблука вдень з’їдає, в того лікар не буває.

Чи не найважче сьогодні медицині боротися із самолікуванням, як-то кажеться Google знає все, однак із наслідками такого всезнаючого інтернет-пошуківця доводиться боротися лікарям. Існує і ризик, який описується висловом одного лікаря: «Біда, коли пацієнт погоджується з лікарем, але не виконує його рекомендацій». Павло Яковлев рекомендує обов’язкових три речі для щоденного життя: здорове харчування, правильне пиття (адже не забуваємо про важливу роль водного балансу нашого організму) та активний спосіб життя, особливо для тих, у кого сидяча робота.

Коментувати Павло Георгійович медичну реформу не став, зазначивши, що головне мати чітку позицію на місцях. Ознайомившись із приміщенням нашої районної лікарні, акцентував, що у Києві є набагато гірші заклади охорони, де грибок і плісняву можна зі стін збирати руками – а у нас чисто, охайно та доброзичливо. Наголошував лікар і на тому, що обов’язково потрібно зберегти лікарню у нашому районі, оскільки медицина не пробачає несвоєчасності, яка може бути в разі необхідності діставатися в інші населені пункти (наприклад, Кремнець чи Тернопіль). Наостанок нашої зустрічі, Павло Яковлев із посмішкою сказав: «Мені приємно було провести свій відпуск із користю, дякую Роману Казновецькому за надану можливість здобути ще один досвід у своєму житті, прожити декілька днів як ланівчанин. Тут хороші та привітні люди, зокрема і ті лікарі, з якими мав честь попрацювати. Вірю, що це початок мого знайомства із Ланівцями – містом, яке надовго залишиться у моїй пам’яті».

Вам також може сподобатися...