Я проти аби з нашого міста робили експериментальну зону

Вчора в залі засідань районної ради відбулися громадські слухання організовані Лановецькою районною державною адміністрацією по питанню намірів підприємства «Будпромекспорт-2008» (зареєстрованого у Дніпропетровській області, м. Апостолово )випалювати вапно на території цукрового заводу. Зустріч відбувалася за участю міського та районного керівництва, депутатів міської та районної рад, громадськості.

Представник «Будпромекспорт-2008» Григорій Воробйов виступив перед присутніми, розповівши про усі блага та позитивні моменти їх можливого виробництва на території нашого міста: високі заробітні плати, медичне страхування, безоплатне харчування, надходження в бюджет. Однак, ланівчани мали вже гіркий досвід хороших слів, обіцянок, але незаконних та шкідливих діянь … . Тож давно вже не вірять гарним словам, тому й збурилися, коли їм не представили містобудівні проекти, свідоцтва та дозволів на працю. Окрім цього, колишні працівники цукрового заводу, які не з чуток знають усі тонкощі роботи, зокрема і вапнярки, наголосили на шкідливості такого виробництва.

Під час обговорення було зауважено, що взагалі це питання не мало б слухатися, оскільки не дотримано санітарної зони між підприємством та жилою зоною – відповідно до закону Ураїни «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів №173 від 19.06.1996року санітарно-захисна зона повинна становити не менше 500м (оскільки випалювання вапна відноситься до другої категорії шкідливості), а по факту розрив лише 100м.

Міський голова наголосив, що він не хоче, щоб місто стало експериментальною зоною «Будпромекспорт-2008», оскільки раніше досвіду такого виробництва вони не мали. Акцентував увагу й на тому, що перш за все – людське здоров’я і життя, і ніякі кошти не можуть це перекрити.

Як підсумок зустрічі – повне незадоволення громадськості намірами підприємства, та відмова у виробництві по випалюванню вапна у місті.

Вам також може сподобатися...