Приєднуйтесь до юних волонтерів!

Поки захисники нашої вітчизни стримують ворога на Донеччині та Луганщині, ми повинні наводити лад, зміцнювати економіку всередині країни, в кожному населеному пункті. Кожний українець має відчути себе господарем на своїй землі, починаючи з малої дитини.

А чим можуть зайнятися наші діти-школярі в час літніх канікул? Звичайно, відпочивати, сил набиратися. Але в міру своїх можливостей і спрямувати енергію на щось корисне. Хлопці та дівчатка – учні НВК «Лановецька ЗОШ №1 І-ІІІст. – ліцей», які живуть на так званому масиві «Чорнобильський» (вулиці Травнева, Білозірська, частина вул. Незалежності) отримали в подарунок від міської ради дитячий майданчик. Правда, справжнім майданчиком його ще не назвеш, бо необхідно впорядкувати територію, засіяти травою, обгородити, встановити лавочки. Але на спорудах – гойдалках, каруселях, пісочниці – вже щоденно граються діти різного віку. А ще вправляються на спортивних снарядах, які можуть використовувати для зміцнення здоров’я й дорослі.

Поруч вирішили створити і спортивний майданчик. Та рельєф ділянки потребує вирівнювання, завезення ґрунту. Дітям не терпиться, щоб все це зробили якомога швидше. Тим часом разом з дорослими найактивніші з них брали участь у толоці по впорядкуванню території, що навколо фігури Прсв. Богородиці; вже насадили на схилі ділянки, що призначена для занять спортом, ялинки, горіхи. А згодом при підтримці місцевих депутатів провели екологічну акцію «Чиста стежка». Мешканці масиву та, бувало, й оришковецькі люди проходять навпростець стежкою, що веде за огорожею СТОА, де також розташовані городи наших міщан. За кілька років вздовж цієї доріжки умудрилися несумлінні люди накидати пляшок, кульків, всякого непотребу, на якому можна спотикнутися й впасти. Юні волонтери-екологи, озброївшись граблями, ножицями, вирішили зібрати всі ці відходи, поскидали в мішки, які пізніше забрали комунальники. Дружно працювали хлопці Андрій Шастків, Діма Примас, Давид Карпюк, Артем Ящук, Сергійко Силюк, Мирослав Інтесар, до яких приєднався і Славік Талабан з вулиці Зарічної. В кінці навіть підмели стежку. А на плитах огорожі причепили напис: «Смітити заборонено! Не забруднюй землю, на якій живеш!».

Діти надіються, що власники городів, а також подорожні не будуть більше бездумно кидати під ноги обгортки, пачки з-під цигарок, кульки, бур’яни тощо. На жаль, наступного дня побачили, що хтось висипав під огорожу облущені кукурудзяні качани. Обуренню не було меж! Невже не можна було їх спалити? Не позаздриш тій людині, яка зробить щось подібне і це побачать юні волонтери. Віримо, що приклад юних мешканців нашого масиву підтримають як дорослі, так і діти наших Лановець. Тоді й літні канікули будуть наповнені цікавими та корисними справами. Маємо ставати справжніми господарями в рідному місті а також в кожному селі.

Вам також може сподобатися...