Збереження культурної спадщини – в пріоритеті міської ради

В п’ятницю за участю міського голови Романа Казновецького відбулось засідання комісії з питань збереження історико-культурної спадщини на території Лановецької міської ради. Члени комісії обговорили подані пропозиції щодо проекту прапора міста. В результаті взято за основу один із поданих проектів прапора, проте ще слід доопрацювати основний колір, який має символізувати місто.

Іван Лобунь, член комісії, подав пропозицію відзначити у місті 100-ліття Української революції – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті, яке відзначатимемо цьогоріч.

Піднімалося питання паспортизації об’єктів культурної спадщини міської ради. Зазначимо, що виконавцем цих робіт виступає Тернопільський обласний центр охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини. Заступник голови комісії Сергій Лисак проінформував щодо переліку таких об’єктів та про хід виконання робіт, на реалізацію яких виділено необхідні кошти з міського бюджету.

Необхідно зазначити, що такі об’єкти як цвинтарі, братські могили потребують охорони та догляду. Як не прикро визнавати, але, до прикладу, у Лановецький яр й досі скидають сміття. Однак, це питання не лише комісії з питань збереження історико-культурної спадщини, а кожного жителя міста зокрема.

Вам також може сподобатися...