Актуально, своєчасно та доступно! Про громади говорили знову

У Якимівцях відбулося обговорення рішень міської та сільських рад про схвалення проекту рішення «Про добровільне об’єднання громад». Зустріч відбулася за участю представників Лановецької міської ради, Краснолуцької, Загірцівської, Юськовецької та Якимівської сільських рад, депутатів та громадськості. Присутніми на обговоренні були і члени Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України: виконавчий директор Ігор Гірчак, консультант з бюджетних питань Тетяна Чурилова, консультант з правових питань Максим Черкашин.

Конструктивний діалог вдалося налагодити майже відразу – люди цікавилися долею освітніх закладів у селах та галуззю медицини. Тут, зокрема, піднімалося питання функціонування Лановецької районної лікарні. На це досить таки актуальне питання відповів Ігор Гірчак: «Такі питання підпадають під юрисдикцію Державної стратегії розвитку – і ні місто, ні село, і, навіть, створення громад ніяким чином не може вплинути на процес реформування охорони здоров’я – все на державному рівні, а не на районних та міських».

Тетяна Чурилова акцентувала увагу на тому, що в разі, коли Лановецька громада створиться до 01 липня 2017 року, то вже в цьому році будуть прямі бюджетні відносини міського з державним бюджетами, що дасть змогу отримати освітні, медичні субвенції та субвенцію на розвиток інфраструктури.

Піднімалося і актуальне питання користування резервним фондом земель, які знаходяться за межами населених пунктів. Ігор Гірчак зазначив, що Асоціацією підготовлений Законопроект, який вже затверджений в першому читанні, про те, щоб громади мали право користуватися такими землями (не село чи місто, а саме – громади).

Вам також може сподобатися...