Питання створення громади – одне з пріоритетних в області

Сьогодні керівний склад Лановецької міської ради спільно з депутатами міської ради взяли участь в засіданні, темою обговорення якого було: “Створення територіальних громад”. На зустріч із лановецькою громадою приїхали Олег Валов, заступник голови Тернопільської ОДА та Ігор Гірчак, виконавчий директор “Асоціації міст України” в Тернопільській області.  Зокрема, Олег Валов наголосив на тому, що сьогодні працювати потрібно не на кількість, а на якість. Ігор Гірчак зауважив, що зараз є певний дисбаланс між тими сільськими радами, які ввійшли в громади і ті, які ще не об’єдналися. Перспективний план Тернопільської області включає в себе лише існуючі громади, тому сьогоднішня зустріч покликана вивчити питання майбутніх об’єднань сільських рад.

 

Говорилося про економічні аспекти, зокрема про те, що громада повинна нести фінансову відповідальність за збереження соціально-культурної сфери, освітньої та медичної. Також стверджували гості з області, що економічна сила громади в розвитку малого та середнього бізнесу.

Під час дискусій міський голова Роман Казновецький висловив думку доцільності створення Лановецької територіальної громади з центром в м. Ланівці із приєднанням чотирьох сільських рад із майбутнім доєднанням інших рад (за бажанням). Нагадаємо, що рішення про відповідне об’єднання було прийнято міською радою ще минулого року.

Вам також може сподобатися...