Правила благоустрою

Шановні ланівчани!

Депутатами Лановецької міської ради сьомого скликання 03 листопада 2016 року затвердженні нові правила благоустрою на території Лановецької міської ради doc. Чистота просторих вулиць, прибудинкових територій, тротуарів – це не лише «лице» Лановець, а й запорука здоров’я наших жителів. Правила благоустрою прописані для того, щоб орган місцевого самоврядування мав змогу створити умови, сприятливі для життєдіяльності людини.

Благоустрій населеного пункту – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. Саме таке визначення прописано в Законі України «Про благоустрій населених пунктів», міська ж рада рекомендує взяти до уваги нижче зазначене, оскільки недотримання цих правил мешканцями, що проживають на території Лановецької міської ради, несе за собою адміністративну відповідальність. Відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–1700 грн.)

Так, відповідно до розділу 5 Правил громадяни зобов’язані:

 1. Дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів міської ради.
 2. Утримувати  в належному стані власне подвір’я, прибудинкову територію і суміжний з ними тротуар (пішохідну доріжку) та відповідну частину дорожнього полотна (прибирати, очищати від бруду, снігу в зимову пору року, здійснювати посипання під час ожиледиці), забезпечувати благоустрій земельних ділянок, наданих громадянам на правах власності чи користування.
 3. Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок в обовязковому порядку зобов’язані укладати договори на вивезення твердих побутових відходів з  особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання побутових відходів (ст. 35-1 ЗУ “Про відходи”).  (Невиконання  статті 35-1 ЗУ «Про відходи» тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).
 4. Складувати побутові відходи, опале листя, органічні рештки тощо в господарствах індивідуальної забудови на території присадибної ділянки у компостних ямах або купах для подальшого використання їх як органічного добрива.
 5. Своєчасно скошувати або іншими методами знищувати бур’яни на присадибній, прибудинковій та прилеглій до них придорожній територіях.
 6. Утримувати собак на прив’язі, або ж без прив’язі лише в закритих дворах, що виключає можливість  загрози здоров’ю громадян.
 7. Утримувати свійську птицю (курей, качок, гусей та ін.) у спеціально відведених для цього приміщеннях на території власних земельних ділянок.
 8. Споруджувати туалети і зберігати побічні продукті тваринного походження (в тому числі гній) на відстані не менше 30 метрів від джерел питної води, не менше 15 метрів від житлового будинку, не менше 6 метрів від дороги, не менше 3 метра від межі земельної ділянки.
 9. Вимагати від юридичних та фізичних осіб, відповідних органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади негайного виконання робіт з благоустрою територій, які ними використовуються, в разі, якщо невиконання таких робіт може завдавати шкоду життю або здоров’ю громадян, їх майну та майну юридичної особи.
 10. Вносити на розгляд Лановецької міської ради пропозиції з питань благоустрою території населених пунктів міської ради.
 11. На добровільних засадах здійснювати фінансування заходів з благоустрою території міської ради, кварталу, вулиці або прибудинкової території за місцем проживання.
 12. Відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою території населених пунктів.

Відповідно до розділу 6 Правил громадянам та суб’єктам підприємницької діяльності забороняється:

 1. Вивозити, вивантажувати та виливати в невизначених для цього місцях (шляхи, тротуари, прибудинкові території, річки та водойми, лісосмуги, яри, канави) відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, сміття, використану тару, рідину тощо.
 2. Засмічувати недокурками, папером, ганчір’ям, використаними квитками, лушпинням від насіння, іншими відходами та предметами вулиці, площі, парки, сквери, пляжі та інші громадські місця.
 3. Спалювати тверді побутові відходи.
 4. Псувати газони, пошкоджувати і самовільно вирубувати зелені насадження.
 5. Висаджувати саджанці на обочинах доріг, тротуарів без дозволу виконавчого комітету міської ради.
 6. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання тощо за межами будівельних майданчиків, на тротуарах, придорожніх смугах та інших заборонених законодавством місцях.
 7. Порушувати (руйнувати чи псувати) вулично-дорожню мережу, інші об’єкти благоустрою території населених пунктів міської ради без наявності дозволу на порушення об’єкта благоустрою.
 8. Випалювати суху природну рослинність або її залишки без дозволу органів контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, або порушувати умови такого дозволу.
 9. Вивішувати оголошення на стінах будинків та інших споруд, павільйонів, на опорах зовнішнього електроосвітлення та контактної мережі, деревах, встановлювати рекламу у невідведених для цього місцях.
 10. Робити написи на тротуарах, стінах будинків та інших споруд, огорожах чи інших місцях без відповідного дозволу і встановленого зразка.
 11. Заправляти, мити, ремонтувати автомобілі, мотоцикли, мопеди та інші транспортні засоби на прибудинкових територіях, тротуарах, у парках і скверах, на берегах річок та водойм.
 12. Влаштовувати постійні стоянки службового та власного транспорту на прибудинковій та прилеглій до гаражів та автостоянок території.
 13. Їздити та паркуватися на газонах, дитячих майданчиках, залишати авто у проїздах між будинками й у місцях, де вони заважатимуть машинам швидкої допомоги, пожежним машинам, аварійній техніці та сміттєвозам тощо.
 14. Утримувати собак,свійських тварин, домашню птицю за межами власних або орендованих земельних ділянок.
 15. Виписати свійських тварин та домашню птицю на територіях загального користування.
 16. Самовільно встановлювати тимчасові споруди торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності. 
 17. Порушувати права і законні інтереси громадян та інших суб’єктів благоустрою території міської ради.

Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Тож, закликаємо усіх неухильно дотримуватися Правил благоустрою на території Лановецької міської ради, які прописані не для контролю, а для створення сприятливих умов проживання наших громадян!

Вам також може сподобатися...