Відновлення трансляції радіосигналів (продовження теми)

В продовження теми щодо відновлення трансляції радіосигналів, наводимо зміст відповіді філії НТУ “Центральної дирекції “Українське радіо” на звернення депутатів Лановецької міської ради:

Національна телекомпанія України (НТКУ) разом з філією НТКУ «Центральна дирекція «Українське радіо» розпочали модернізацію мереж поширення радіопрограм Українського радіо шляхом переводу радіомовлення на більш якісний, сучасний та запитаний у населення FM-діапазон (верхня частина УКХ-діапазону).

За результатами конкурсу на вільні радіочастоти НТКУ отримала ліцензію на мовлення на частоті 87,7 МГц у м. Тернопіль для трансляції програми Українського радіо УР-1.

На виконання статті 43, п.4 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» згідно з якою на одній території забороняється розповсюдження наземним ефірним способом однакових за змістом програм Українське радіо тимчасово, з квітня цього року призупинило мовлення програми УР-1 в УКХ-діапазоні на частоті 69,83 МГц (нижня частина УКХ-діапазону).

Нові частотні присвоєння у FM-діапазоні були прораховані ДП «Український державний центр радіочастот» зі значно меншими потужностями на відміну від діючих частот в УКХ-діапазоні, що значно вплинуло на зменшення площі охоплення радіосигналом. Тому, щоб забезпечити радіослухачів трансляцією якісного сигналу програм Українського радіо, філія ініціювала звернення НТКУ до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стосовно збільшення потужностей в населених пунктах, в тому числі у м. Тернопіль.

Вам також може сподобатися...