Відновлення трансляції радіосигналів

До сьогодні в м.Ланівці по радіоприймачу можна почути передачі з різних країн, в тому числі і Росію, тільки не національне радіо з Києва, не говорячи і про недолугу програму «Промінь», яка не знати на яку публіку працює. Так, зважаючи на відсутність радіосигналів (ефірного радіо) Першого національного і обласного каналів радіо, в травні 2016 року було надіслано депутатське звернення Кабінету Міністрів України, Державному комітету телебачення і радіомовлення України, комітету Верховної ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Тернопільській обласній адміністрації, Тернопільській обласній раді, представнику Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Тернопільській області.

Так 1 липня 2016 р. до нашого міста прибула комісія та спеціалісти філії УДЦР з метою розгляду проблеми в цілому та пошуку шляхів її розв’язання. Спеціалістами було перевірено рівень потужності передавачів і доступу місцевих жителів до каналів радіо і телебачення. Проблема відсутності на передавачах радіослухачів міста сигналу УР-1 довший час пояснюється тим, що було змінено частоти і з квітня цього року програму Українського радіо можна слухати на хвилі 87.7, але також необхідно мати на увазі, що старі радіоприймачі можуть не забезпечувати прийом і належну якість звучання програм. Відсутність сигналу також пояснюється і тим, що в с.Лозові було відключено ретранслятор, а у м.Ланівцях не було можливості підсилити якість сигналу. Для покращення ситуації необхідно поставити потужний передавач на місці, для чого доведеться отримати ліцензію.

Як повідомив Петро Гудима (в.о. філії ДРК в Тернопільській області) – зараз відбувається перехід на ФМ частоти. На хвилі 87.7 буде звучати і проводове мовлення, також планується відновити бодай на 80 % звучання україномовних радіопередач. Зокрема начальник Західної філії УДЦР – Комар П.П. запевнив, що офіційно звернеться до голови Тернопільської ОДА щодо транслювання потрібних частот в м.Ланівці. Висловив впевненість, що це тимчасове явище, кожна служба опрацює пропозиції по розв’язанню даної проблеми та буде знайдено шляхи забезпечення потреби радіослухачів в м.Ланівці та по всій Україні.

Зауважимо, що такі проблеми чекають в наступному році і телеглядачів, тому що буде відключено аналогове телебачення. Спеціалісти УДЦР будуть розроблені відповідні матеріали, про те, як діяти теле- і радіослухачам і направлять її до міської ради для розміщення в ЗМІ.

Протокол засідання комісії з розгляду депутатського звернення щодо відновлення трансляції радіосигналів (ефірного радіо) Першого національного і обласних каналів в м.Ланівці

Доповнено 08.07.2016: Невдовзі на адресу Лановецької міської ради надійшла відповідь Тернопільської філії концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення щодо трансляції програми українського радіо (УР-1). Відповідно до листа: На території Лановецького району програму українського радіо зараз можливо слухати на частоті 87,7 мГц, потужність передавача 250 Вт, який розташований на РПТС Лозова Тернопільської філії Концерну РРТ. Потужний передавач 4 кВт на частоті 69,83 мГц, на якому транслювалась програма УР-1, згідно листа Національної телекомпанії України (Центральна дирекція «Українське радіо») від 31.03.2016р. №62-1-371,17 був виключенний.
Радіокомпанії та їх частоти на яких можливо слухати програми радіомовлення в FM діапазоні:
– ТРК «Шансон» – 90,8 мГц ,
– ТРК «Онікс» – 104,9 мГц,
– ТРК «Ютар» – 89,0 мГц,
– ТРК «Радіо Тон» – 103,5 мГц.
– ТРК «Медіа Маркет» – 105,6 мГц,
– ТРК «Радіо Тернопіль» – 106,1 мГц.
– ТРК «Люкс»- 88,1 мГц,
– ТРК «Новий обрій» – 91,2 мГц,
– ТРК «Українська хвиля» – 101,1 мГЦ,
– ТРК «НБМ Радіо» -101,5 мГц,
– ТРК «Галичина» – 102,3 мГц,
– ТРК «Наше радіо» – 104,1 мГц.
– ТРК «Люкс»- 104,4 мГц,
– ТРК «Радіо Ера» – 104,7 мГц.

Вам також може сподобатися...