Весна квітує

Весна квітує в Ланівцях . Зазеленіли поля, сади, луки, парки, береги. Приємно, що стало значно чистіше в багатьох місцевостях, де раніше накопичувалися різні побутові відходи. Активну позицію в цьому займають депутати Лановецької міської ради, котрі в багатьох випадках стали ініціаторами загальних громадських заходів у самому місті , на різних вулицях, в селах. Депутат Ольга Гуменюк (с.Волиця) задоволена, що понад 30 господарств взяли участь у впорядкуванні центру села. Біля пам’ятника полеглим в роки війни односельцям висадили 80 ялин. Міська рада виділила частину коштів для фарбування плити біля пам’ятника, частину ще зібрали сільчани. Разом побілили плити, дерева, а пам’ятник фарбував Ю.Сиротюк. Крім цього, турботою депутата разом з людьми стали і дороги, для впорядкування яких використовують відсів.

Тричі збиралися на толоку і мешканці вулиць Травнева, Білозірська, щоб впорядкувати відоме громадське місце-сквер біля фігури Пресвятої Богородиці, що є духовним захистом для міста. Вирізали чагарник, вигребли листя, сміття, пообрізали дерева, кущі не тільки навколо фігури, але й вздовж траси, що прилягає до заїзду в цей квартал. Окремі порядні «господарі» умудрилися викидати неподалік всяке паскудство. Участь у прибиранні брали і депутати, і молоді люди. Трудився з батьками і малий Богданчик Дорановський. Допомагав учасник АТО Євген Гребельний, що саме перебував на перепочинку. На вулиці також впорядкували відрізок дороги, завезли відсів, вирівняли і закатали. Правда, дощі змивають покрив.

Старалися гарно причепурити до весни, до свят свої домівки, будинки мешканці Лановець та навколишніх сіл. Якщо хтось давно не був біля будинку № 46, що по вул.Незалежності в Ланівцях, то зараз буде приємно вражений змінами. Із задоволенням показують жителі цього дому впорядковані під’їзди, обгороджені квітники, альтанку… А ініціатором і організатором добрих справ став добрий господар В.О. Вавринюк. Як розповів Василь Омелянович, коли спустився в підвал, то ледь вибрався із нього. «Е, ні,- кажу,- треба щось робити, бо так жити не можна…». Впорядкували підвал. А далі – під’їзд – «Йдеш ввечері, а в туфлі вода набирається…» Тепер входи до під’їздів викладені плиткою. І так дружно взялися до спільної роботи всі мешканці 13 квартир, які вважають, що є ще над чим працювати. А їхню альтанку навіть облюбували «чужі», бо знаходять вранці після них «сліди»- пляшки…

Гарним нововведенням в Ланівцях стали навіси над площадками для сміттєвих баків. Така площадка вже є біля буд.№39 по вул.Незалежності і на масиві цукрозаводу. Це нагадує європейську практику. Добре, що вже окремо складують і пластикові пляшки.

Очевидно, на перспективу варто відновити щорічні конкурси на кращий благоустрій дворів, можливо, і вулиць. І всерйоз взятися за ті «точки», що щороку обростають новими купами сміття.

Марія Романчук

Вам також може сподобатися...