Аналітика, 2020

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА
про підсумки розгляду звернень громадян,
що надійшли до
Лановецької міської ради за 2020 рік

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» Лановецька міська рада спрямовувала свою роботу на якісний і своєчасний розгляд звернень громадян, здійснювала системні заходи щодо виконання зазначених вимог.

Визначено дні прийому, ведеться відповідна документація по зверненнях, вживаються заходи щодо покращення і всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами, та їх вирішення.

До Лановецької міської ради упродовж 2020 року надійшло 1208 звернень. Із загальної кількості засобами електронного зв’язку надійшло 3 заяви , 121 звернення – на особистому прийомі, та 1087 письмових звернень. Загальна кількість колективних звернень, що надійшли до міської ради становить 26, що на 8 більше порівняно з минулим роком. Повторних звернень до міської надійшло 2.

Аналіз питань з яким зверталися громадяни свідчить про те, що найбільш актуальними для жителів громади залишаються питання аграрної політики та земельних відносин, соціального захисту та комунального господарства.

З питань аграрної політики і земельних відносин надійшло 714 звернень, що складає 59% до усіх звернень та на 185 більше у порівнянні з минулим роком. Це питання виділення земельних ділянок, надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою, та її затвердження.

275 звернень стосувались питань соціального захисту, що складає 23 % до усіх звернень. У порівнянні з минулим роком їх кількість збільшилась на 8. В переважній кількості звернень громадяни порушували питання надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, на лікування та важким матеріальним становищем, призначення соціального працівника (20 звернень). За 2020 рік було надано матеріальної допомоги на загальну суму 373900,00грн. – з них по програмі «Турбота» 237400,00 грн, депутатська допомога- 128000,00, допомога на поховання- 3500,00 грн., допомога дітям з інвалідністю на реабілітацію – 5000,00 грн.,

Кількість звернень з питань комунального господарства становить 65, що на 3 більше в порівняні з минулим роком. Житлової політики- 69.

За соціальним статусом:

  • від учасників бойових дій та інвалідів війни надійшло 164 звернення;
  • від багатодітних, малозабезпечених сімей – 49 звернень;
  • від учасників ліквідації на ЧАЕС 38 звернень.

Протягом звітного періоду всі 1208 звернень громадян знаходились на контролі, з них, 964– вирішено позитивно, на 244- надані відповідні роз’яснення по суті порушених у зверненнях питань.

Упродовж 2020 року Лановецькою міською радою та старостинськими округами надавалися різні довідки в загальній кількості 11540.

Проводилися обстеження матеріально-побутових умов комісією, про що складено 255 відповідних актів, та 276 актів обстеження матеріально-побутових умов на різні види соціальних допомог.

Також проводиться реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб, з цих питань надійшло 528 заяв та всі вирішені позитивно.

Всі звернення були розглянуті відповідно до чинного законодавства та в межах компетенції, надано необхідну допомогу. На запитання, порушені у зверненнях, заявникам надавалися вичерпні, аргументовані та ґрунтовні роз’яснення. Заявники мають можливість взяти участь у процесі розгляду їх звернень, ознайомитись з матеріалами .

За результатами проведеного аналізу стану розгляду звернень громадян Лановецькою міською радою встановлено, що в цілому робота з опрацювання звернень і вирішення порушених у них питань відповідає вимогам чинного законодавства.