Аналітика, 2019

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА
про підсумки розгляду звернень громадян,
що надійшли до
Лановецької міської ради за 2019 рік

На виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» Лановецькою міською радою спланована та проводиться робота щодо забезпечення реалізації та гарантування прав громадян на письмове звернення та особистий прийом, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді.

Визначено дні прийому, ведеться відповідна документація по зверненнях, вживаються заходи щодо покращення і всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами, та їх вирішення.

До Лановецької міської ради упродовж 2019 року надійшло 1101 звернення. Із загальної кількості засобами електронного зв’язку надійшло 6 заяв , 109 звернень – на особистому прийомі, та 992 письмових звернення. Загальна кількість колективних звернень, що надійшли до міської ради становить 18, що на 12 менше порівняно з минулим роком. Повторних звернень до міської надійшло 5.

Аналіз питань з яким зверталися громадяни свідчить про те, що найбільш актуальними для жителів громади залишаються питання аграрної політики та земельних відносин, соціального захисту та комунального господарства.

З питань аграрної політики і земельних відносин надійшло 529 звернень, що складає 48% до усіх звернень та на 11 менше у порівнянні з минулим роком.

267 звернень стосувались питань соціального захисту, що складає 24.2 % до усіх звернень. У порівнянні з минулим роком їх кількість зменшилась на 165. В переважній кількості звернень громадяни порушували питання надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій, на лікування та важким матеріальним становищем, призначення соціального працівника (207 звернень). За 2019 рік було надано матеріальної допомоги на загальну суму 375700 грн.

Кількість звернень з питань комунального господарства становить 62, що на 1 більше в порівняні з минулим роком. Транспорту і зв’язку – 6 звернень, житлової політики- 72, охорони здоров’я – 13

За соціальним статусом:

  • від учасників бойових дій та інвалідів війни надійшло 141 звернення;
  • від багатодітних, малозабезпечених сімей – 33 звернення;
  • від учасників ліквідації на ЧАЕС 135 звернень.

Протягом звітного періоду всі 1101 звернення громадян знаходились на контролі, з них, 738– вирішено позитивно, на 300– надані відповідні роз’яснення по суті порушених у зверненнях питань.

Упродовж 2019 року Лановецькою міською радою та старостинськими округами надавалися різні довідки в загальній кількості 8595.

Проводилися обстеження матеріально-побутових умов, про що складено 652 відповідних акти.

Також проводиться реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб, з цих питань надійшло 836 заяв та всі вирішені позитивно.

Приймалися звернення громадян на отримання дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби. Всього прийнято 457 заяв на суму 610600грн.

Всі звернення були розглянуті відповідно до чинного законодавства та в межах компетенції, надано необхідну допомогу. На запитання, порушені у зверненнях, заявникам надавалися вичерпні, аргументовані та ґрунтовні роз’яснення. Заявники мають можливість взяти участь у процесі розгляду їх звернень, ознайомитись з матеріалами .

Враховуючи вищенаведене, з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»:

  1. Інформацію про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до Лановецької міської ради на протязі 2019 року взяти до відома.
  2. Продовжувати роботу щодо забезпечення повної та безперешкодної реалізації громадянами їх права звертатися до органів державної влади та місцевого самоврядування, посадових осіб відповідно до їх обов’язків із пропозиціями, заявами і скаргами або клопотаннями щодо реалізації своїх особистих інтересів.
  3. Тримати на особливому контролі виконання Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
  4. Забезпечити кваліфікований та своєчасний розгляд звернень громадян, оперативне вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників.
  5. Посадовим особам міської ради необхідно звертати увагу на строки розгляду звернень, надавати необхідну інформацію заявникам у встановлені терміни, керуючись вимогами Закону України від 13.01.2011 р. № 2939 –VI «Про доступ до публічної інформації»