ЗВІТ

Лановецького міського голови

КАЗНОВЕЦЬКОГО Романа Володимировича

 про роботу за рік перебування на посаді

25 жовтня 2015 року, тобто рік тому, відбулися місцеві вибори до рад усіх рівнів. Мені повірили більше 950 виборців міста, дякую усім!!! 20 листопада минулого року приступив до виконання обов’язків на посаді Лановецького міського голови.

2016 рік став випробуванням для всіх нас - тестуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, а часом і здоровий глузд. Це був рік викликів і досягнень, рік великих надій і великих розчарувань. Багато що із запланованого не вдалося здійснити, деякі плани довелося коригувати, але незважаючи ні на що ми не дозволимо собі зупинятися.

Звітуючи про роботу, я хочу подякувати всім, хто разом з міською владою сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань – це і депутати міської ради, виконавчий комітет і комунальне підприємства по благоустрою, і представники громадськості, які продемонстрували активну і дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення Ланівців. А набутий цього року досвід зробив усіх нас більш терплячими та мудрими.

Висвітлення діяльності міської ради, активне її обговорення дасть можливість мені  як міському голові, апарату міської ради об’єктивніше оцінити свою роботу в цьому році та внести певні корективи в подальшу нашу діяльність.

Важливою умовою розвитку міста є злагоджена робота міської ради. Склад Лановецької міської ради сьомого скликання налічує 26 депутатів. Радою затверджено 5 постійних депутатських комісій. Кожна із комісій ради за профілем діяльності розглядає питання чергових сесій, питання контролю за виконанням прийнятих рішень. Міською радою сьомого скликання проведено 15 пленарних засідань, на яких прийнято 453 рішення. Також важливим моментом є те, що незважаючи на широке представництво політичних сил в міській раді, вдавалося знаходити порозуміння з кожною з них, бо всі розуміли: від ухвалених рішень залежить подальший розвиток міста, втілення в життя тих позитивних процесів, які покращують добробут людей і забезпечують соціально-економічний розвиток міста в цілому.

З початку діяльності ради сьомого скликання з метою захисту, здійснення заходів, спрямованих на поліпшення життєзабезпечення соціально вразливих громадян,  учасників АТО та фінансової підтримки організацій, установ міста було прийнято 12 програм:

- міську програму підтримки та соціального захисту ветеранів та інвалідів Другої світової війни, ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, напівсиріт, дітей з кризових сімей, малозабезпечених сімей та осіб похилого віку на 2016-2017 роки;

- міську програму підтримки осіб, які брали участь в  антитерористичній  операції, та членів сімей загиблих під час  проведення антитерористичної операції  на 2015-2017  роки;

- програму надання матеріальної  допомоги для поховання осіб, які не досягли пенсійного віку та на момент смерті не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні, не займаються підприємницькою діяльністю на 2015-2017  роки ;

-  цільову Програму Лановецької міської ради «Обдарована молодь» на  2016-2017 роки;

- міську Програму забезпечення проведення масових і спортивних заходів, організації відзначення визначних дат та ювілеїв, здійснення представницьких та інших заходів на 2016-2017 роки (профінансовано   25 134 грн.);

- міську програму підтримки засобів масової інформації та сприяння розвитку інформаційної сфери на 2016 рік (профінансовано 5 000 грн. на радіомовлення, 10 000 грн. – на районну газету);

- цільову програму попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них та забезпечення пожежної і техногенної безпеки на  об'єктах різних форм власності в м. Ланівці на 2016- 2017  роки (профінансовано 40 тис.грн.);

- програму підтримки державної політики у сфері казначейського обслуговування міського бюджету на 2016-2019 роки (профінансовано 5 000 грн.);

- міську програму «Підвищення рівня надання адміністративних та інформаційних послуг платникам податків Лановецького відділення Кременецької ОДПІ Головного управління ДФС у Тернопільській області на 2016-2020 роки» (профінансовано 15 000 грн.);

- програму профілактики  злочинності та правопорушень на території Лановецької міської ради на 2016-2018 роки;

-   міську програму підготовки спеціаліста у сфері державних закупівель (профінансовано 3 410 грн.);

- програму розроблення містобудівної документації населеного пункту Ланівці Лановецької міської ради на період 2016-2017 роки.

 Виконавчим органом Лановецької міської ради є виконавчий комітет ради, утворений рішенням міської ради з числа активних представників громади в кількості 11 осіб на чолі з міським головою. Виконавчий комітет ради здійснює свою діяльність на основі власних та делегованих повноважень, передбачених статтями 27- 40 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“ та чинного законодавства. З початку нашої діяльності проведено 16 засідань виконачого комітету міської ради, на яких прийнято 186 рішень з різних питань. В основному це питання надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, учасникам АТО, присвоєння адресних номерів об’єктам нерухомого майна, квартирного обліку, благоустрою, видалення зелених насаджень, надання дозволу на розміщення тимчасових споруд (пересувних) для провадження підприємницької діяльності, опіки та піклування та інші.

        Безпосередню роботу по розгляду планових питань та письмових звернень, підготовці проектів рішень виконкому та міської ради, контролю за виконанням прийнятих рішень по питаннях, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування, здійснює апарат міської ради в кількості 20 працівників, з них – 11 посадових осіб та 9 службовців.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності міського голови та апарату міської ради є робота зі зверненнями громадян та надання якісних адміністративних послуг. З цією метою створено належні умови прийому громадян, забезпечено своєчасний та якісний розгляд пропозицій, заяв і скарг, оперативного вирішення порушених в них питань.

З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, підвищення ефективності роботи міської ради, усунення недоліків у цій сфері, виявлення проблем, які турбують жителів міста, розглянуто вже 596 письмових звернень (на 50 звернень більше ніж у 2015 році), з них колективних – 44. У своїх зверненнях громадяни підняли  602 питання. Основні напрямки складають питання аграрної політики і земельних відносин – 261 звернення  (43,7%); соціального захисту – 135 звернень (22,6%); комунального господарства – 59 звернень (9,8%); житлової політики – 33 звернення (5,5%).

З часу перебування на посаді міського голови на особистому прийомі побувало понад 100 осіб.

Від установ, підприємств та організацій  за звітний період 2016 року надійшло 874 клопотання (у 2015 – 741), які опрацьовано працівниками міської ради в терміни визначені чинним законодавством.

Спеціалістами міської ради за зверненнями мешканців, які проживають на території міської ради підготовлено та видано у 2016 році близько 6 640 письмових довідок з різних питань.

За звітний період міським головою видано понад 190 розпоряджень.

У центрі уваги виконавчого комітету постійно перебувають питання соціального захисту жителів міста. Проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання інвалідів, малозабезпечених сімей та інших категорій населення, відповідно складено понад 130 актів.

 З листопада 2015 року надано одноразової матеріальної допомоги на лікування 69 особам на загальну суму 38 450 грн.,  учасникам  антитерористичної операції – 75 000 грн., 3 особам виділено грошову допомогу на поховання осіб, які не досягли пенсійного віку та на момент смерті не працювали на суму 1 500 грн. Надавалася допомога ветеранам та інвалідам з нагоди  святкування Дня Перемоги у Другій світовій війні на суму 2 400 грн. З нагоди 30-х роковин з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції надавалася одноразова матеріальна допомога ліквідаторам  та постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС ІІІ категорії на суму 1 800 грн.

Міська рада всіляко сприяє створенню необхідних умов  для    виховання  і    розвитку дітей та молоді. По вулицях міста (Незалежності, Грушевського, Корольова, Вишнівецька, Травнева) та в с.Оришківці  розпочато облаштування дитячих спортивних майданчиків.

Окрім цього, виділено  кошти на придбання подарунків до Новорічних та Різдвяних свят 2015-2016 років дітям – інвалідам та вихованцям дошкільних навчальних закладів міста Ланівці та с. Оришківці в сумі біля 40 000 грн.

На виконання міської Програми «Обдарована молодь» на 2016-2017 роки протягом звітного періоду нагороджено 21 учня міських шкіл (переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2015-2016 роках) матеріальною винагородою кратною 400 грн. кожному та придбано подарунки для випускників дошкільних навчальних закладів на  суму понад 5000 грн.

Для вирішення в установленому порядку опіки і піклування рішенням виконавчого комітету міської ради створено нову опікунську раду та комісію з питань захисту прав дітей, затверджено їх склад. За звітний період разом проведено 12 засідань, на яких піднято 31 питання та прийнято 8 рішень виконавчого комітету про надання дозволу батькам, опікунам при вчинені правочинів з нерухомим майном, право власності на яке або право користування яким мають неповнолітні чи малолітні діти, недієздатні особи.

Членами комісії з питань захисту прав дітей неодноразово проводилися профілактичні рейди в сім’ї кризового стану та обстеження умов проживання дітей. Так, протягом звітного періоду складено 21 відповідний акт, проведено співбесіди з батьками.

Протягом 2016 року рішеннями виконавчого комітету на квартирний облік прийнято додатково 2 чоловіка. Так, станом на 01 листопада на квартирному обліку при виконавчому комітеті міської ради перебуває  17 чоловік, які потребують поліпшення житлових умов. З них 14 чоловік, що користуються правом першочергового отримання житла та 1 чоловік, який користуються правом позачергового отримання житла.

З 04 квітня 2016 року міською радою здійснюється реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб. З початку надання даних послуг звернулося понад 390 осіб, в результаті до міського бюджету надійшло надходжень на суму більше 5 200 грн.

Також з квітня розпочав свою роботу відділ державної реєстрації міської ради. За час роботи прийнято та розглянуто 1 320 заяв у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. З даних послуг до місцевого бюджету надійшло 119 328 грн., до державного бюджету – 37 230 грн.

Відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“  при виконавчому комітеті міської ради утворена адміністративна комісія, на якій розглядаються матеріали та притягуються до адміністративної відповідальності особи, які порушують в основному правила благоустрою, користування енергією чи газом, утримання собак і котів, торгівлі на ринку та інші. В поточному році адміністративна комісія провела 9 засідань, на яких розглянуто 14 протоколів. Як наслідок накладено штрафів на суму 2 550 грн., з них сплачено в міський бюджет 2 114,54 грн.

Для міської ради у своїх діях пріоритетними є інтереси людини. Для налагодження діалогу між міською владою та громадою розроблено веб-сайт міської ради, у ІІ півріччі підключено електронну систему для подання електронних петицій. Мешканці міста можуть звертатися з петиціями до Лановецької міської ради через веб-сайт Єдиної системи місцевих електронних петицій http://e-dem.in.ua. Це дає змогу кожному ланівчанину висловити свої пропозиції та скарги в режимі онлайн.

З метою забезпечення громадського порядку на адміністративній будівлі приміщень міської ради встановлено камери відеоспостереження.

     Одним із основних завдань Лановецької міської ради є забезпечення реалізації повноважень у галузі земельних відносин і забезпечення конституційних та законних прав громадян та юридичних осіб на землю відповідно до Земельного кодексу України та інших нормативних актів України.

Так, протягом року до міської ради у вирішенні питань щодо врегулювання земельних відносин надійшло 390 клопотань від фізичних та юридичних осіб, з них 294 розглянуті на чергових сесіях міської ради. В заявах піднімалися питання стосовно надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, на складання технічних документацій щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки на місцевості (в натурі); затвердження технічної документації, проектів землеустрою;  надання дозволів на складання детальних планів щодо внесення змін в генеральний план міста та інші.

З метою раціонального використання земель громади міста  та наповнення міського бюджету було проаналізовано виконання рішень Лановецької міської ради, якими надавалися дозволи на виготовлення проектів відведення земельних ділянок в оренду та виготовлення відповідної технічної документації.

         На жаль, не всі орендарі були добросовісними у виконанні взятих на себе зобов’язань. Було направлено чимало претензій таким користувачам про сплату орендної плати. Як наслідок в поточному році додатково надійшло 15 252 грн.

Таким чином, в загальному за використання земель наданих  на умовах оренди від фізичних і юридичних осіб поступило в міський бюджет 1 466 874 грн.

         Особлива увага міською радою приділяється учасникам АТО не лише в плані виплати їм матеріальної допомоги, а й надання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва. Так, на початку року виготовлено детальний  план території житлового кварталу під індивідуальне будівництво учасникам  АТО  по вулицях Березова, Північна, Юрія Коваля загальною площею 6.4710 га. В червні методом жеребкування надано бійцям  АТО  49 земельних ділянок і 6 зарезервовано для бійців першочервого розгляду. Проведено розбивку проектних доріг запроектованого житлового кварталу. Окрім цього, в процесі розробки  детальний план житлового кварталу площею біля 6 га в с.Оришківці.

В наших планах на наступний рік є розроблення нового генерального плану території міста та проведення інвентаризації земель землевласників, землекористувачів та земель, наданих у власність та постійне користування в межах Лановецької міської ради загальною площею  1 678, 6 га. Це основний крок в розвитку міста на 15-20 років вперед.

Запорукою успішного розвитку міста є збалансований міський бюджет.

Міський бюджет на 2016 рік був прийнятий 25 грудня 2015 року. Дохідна частина бюджету склала 3 745 900 грн. Протягом 10 місяців поточного року міський бюджет коригувався за рахунок вільного залишку загального фонду 558 400 грн., спеціального фонду 39 500 грн. та коштів від перевиконання дохідної частини бюджету по загальному фонду в сумі 3 864 000 грн.

Основними джерелами наповнення міського бюджету за 10 місяців 2016 року є акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів 1 819 530 грн. (24,90 %), єдиний податок з фізичних осіб 1 794 872 грн. (24,56 %), земельний податок 1 187 872 грн. (16,26 %), податок на нерухоме майно 271 149 грн. (3,71 %), податок на прибуток підприємств 385 грн. (0,01 %), доходи від операцій з капіталом 3 000 грн. (0,04 %), інші надходження 2 115 грн. (0,03 %), адміністративні збори та платежі 752 211 грн. (10,30 %), інші неподаткові надходження 9 008 грн. (0,12%).


Структура надходжень загального фонду бюджету у 2016 році

Що стосується видаткової частини бюджету, то за підсумками 10 місяців 2016 року вона виконана в сумі 4 816 600 грн., а саме: адміністративні витрати 237 000 грн., видатки на землеустрій 52 000 грн., плата за енергоносії 356 300 грн., реконструкція доріг 488 800 грн., благоустрій міста, будівництво та реконструкція об’єктів 1 541 500 грн., субвенції бюджетам різних рівнів 435 000 грн., внески у статутні фонди підприємств 933 000 грн. (з них 829 900 грн. на придбання ескаватора-навантажувача БАМ-2014), трансферти на КПпБ 773 000 грн. (для зміцнення матеріальної бази придбано: повітродув-пилосос, пила бензинова ланцюгова, два агрегатних насоси, насос водолій, мотокоса, автомат тиску керхер, металева сітка, матеріали для вуличного освітлення, метал для виготовлення сміттєвих баків, комп’ютерна техніка).

Структура видатків міського бюджету

З розглянутої структури видатків вище наведено субвенцію бюджетам різних рівнів, яку спрямовано з міського бюджету для підтримки закладів освіти, охорони здоров'я, соціального захисту міста та інших заходів, а саме:

- 40 тис.грн. для заміни вікон в Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  та НВК «Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 – ліцей імені Юрія Коваля»;

- 24, 351 тис.грн. на закупівлю підручників для учнів 4-х та 7-х класів, які навчаються на території Лановецької міської ради;

- 14 тис.грн. на придбання інструментарію та м’якого інвентарю для операційного блоку хірургічного відділення Лановецької комунальної центральної районної  лікарні;

- 20 тис.грн. для заміни вікон, дверей та проведення ремонтних робіт в фельдшерських пунктах с.Волиця, с.Оришківці;

- 5 тис.грн. на придбання метеріалів для ремонту пральні Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району;

- 10 тис.грн. для поточного ремонту підлоги в приміщенні дитячої консультації;

- 5 тис.грн. для покращення матеріально-технічної бази Лановецького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості;

- 2 тис.грн. для придбання гандбольних м’ячів для Лановецької районної комунальної дитячо-юнацької спортивної школи;

- 100 тис.грн. на співфінансування ремонту автомобільних доріг загального користування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року №498;

- 20 тис.грн. на фінансування районної програми захисту населення і території Лановецького району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 роки.

У відповідності, з діючим законодавством міської радою продовжується робота по надходженню до бюджету міста коштів за рахунок пайової участі забудовників комерційних, промислових, житлових та інших об’єктів на території міської ради.

Протягом року укладено 4 договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури Лановецької міської ради на загальну суму 701 169,7 грн. До міського бюджету цьогоріч замовниками сплачено 163 716,17 грн. Проте, є забудовники, заборгованість по сплаті якими становить 2 243 860,7 грн, з них борг по ПАП Агропродсервіс становить 2 187 150 грн.  Зазначена робота постійно триває.

Протягом 2016 року працювали над виконанням чималої низки питань соціально-економічного розвитку міста та пропозиціями виборців. В місті реалізовувались першочергові стратегічні заходи, визначені в проектах, відповідно до їх пріоритетності та реальних фінансових можливостей міського бюджету.

З метою покращення санітарно-епідеміологічної та екологічної ситуації міста наприкінці 2015 року розпочато реалізацію проекту «Реконструкція каналізаційної мережі і каналізаційної насосної станції по вул. Незалежності в м.Ланівці Тернопільської області». Відповідно до проекту здійснено будівництво нових каналізаційних мереж та колодязів на них по вул. Незалежності з відведенням стоків на каналізаційно-насосну станцію (КНС), прокладено напірну вітку каналізаційного колектора від КНС до приймального резервуару очисних споруд та частково відновлено покриття доріг та тротуарів після вкладання мереж. На виконання даних робіт освоєно 3 708 388,75 грн. Для завершення реалізації проекту міською радою подано заявку до Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) для спів фінансування в сумі 856 166 грн.

 У ІІ півріччі 2016 року розпочато роботи по проекту «Реконструкція біологічних очисних споруд продуктивністю 800 м.куб/добу по вул. Новосілка в місті Ланівці Тернопільської області», на реалізацію якого залучено 5 946 509 грн. з ДФРР та 960 965 грн. з міського бюджету. Впровадження яких дозволить здійснити очистку стічних вод до нормативних показників, стабілізацію очищеної води, отримати в 2-3 рази менше відходів. Окрім цього, побудовано нову ділянку водопроводу від вул. Польова до очисних споруд загальною довжиною 940 м., що дасть можливість забезпечити питною водою жителів вулиць Польова та Новосілка.

Міською радою розроблено та впроваджено робочий проект «Реконструкція дитячо-спортивного майданчика по вул. Корольова м. Ланівці» на суму 197 500 грн.

Проводяться роботи з реалізації робочого проекту «Реконструкція електричних мереж вуличного освітлення в м. Ланівці Тернопільської області» по вулицях Привокзальна, У.Кармелюка, Колгоспна, Рівенська, Тернопільська, Корольова, Хлібна, Робітнича, Поповича, кошторисною вартістю 120 643,12 грн. Завершення робіт по даному проекту планується до кінця 2016 року.

Окрім цього, потрібно зазначити, що здійснено реконструкцію освітлення набережної ставу. Встановлено 20 декоративних опор.

Розпочато втілення проекту  «Реконструкція тротуару по вул. Вишнівецька – Корольова в м. Ланівці Тернопільської області» кошторисною вартістю 706 529 грн., завершення якого планується до кінця цього року.

Також міською радою розпочато роботи по  робочому проекту «Реконструкція ділянки водогону в м. Ланівці по вул. Вишнівецька Лановецького району Тернопільської області», яким передбачено заміна ділянки водогону протяжністю 631,6 м. та влаштування водорозподільних колодязів загальною вартістю 371 126 грн.

  В планах на наступний рік реалізація наступних проектів:

-  «Реконструкція д.н.з. “Ромашка” в м. Ланівці, Тернопільської області»;

- «Реконструкція біологічних очисних споруд продуктивністю 50 м.куб/добу в місті Ланівці (масив цукрового заводу);

- «Реконструкція доріг по вул. Новосілка і Польова в м. Ланівці Тернопільської області»;

- «Реконструкція доріг по вул. Молодіжна і Богуна в м. Ланівці Тернопільської області»;

- «Реконструкція тротуарів по вул. Незалежності в м. Ланівці Тернопільської області»;

- «Капітальний ремонт тротуару по вул. Привокзальна в м. Ланівці Тернопільської області»;

- «Капітальний ремонт тротуару по вул. Залізнична в м. Ланівці Тернопільської області»;

- «Капітальний ремонт тротуару по вул.Тернопільська в м. Ланівці Тернопільської області»;

- «Реконструкція тротуару по вул. Вишнівецька-Миру в м.Ланівці Тернопільської області»;

- «Енергоефективні заходи в д.н.з. “Ромашка” в м. Ланівці, Тернопільської області»;

- «Енергоефективні заходи в д.н.з. “Сонечко” в м. Ланівці, Тернопільської області»;

- «Енергоефективні заходи в д.н.з. “Берізка” в м. Ланівці, Тернопільської області»;

- «Будівництво тротуару по вул.Сагайдачного в м. Ланівці, Тернопільської області»;

- «Будівництво трубчастих колодязів для аварійного водопостачання м. Ланівці, Тернопільської області».

Протягом звітного року тривала плідна робота з поліпшення стану лановецьких вулиць. Звіт та плани на наступний рік можна розглянути в таблиці нижче:

№ п.п

Назва

Освітлення

Дороги

Благоустрій

1

Берегова

Частково освітлено, повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву та щебеню

 

2

Березова

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву та щебеню, нарізання кюветів

Добавлено в маршрут з вивезення твердих побутових відходів (тпв)

3

Білозірська

Повне освітлення вулиці  - 2017 р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву та щебеню

 

4

Білозірська-бічна

Повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

 

 

5

Богайчука

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Часткове грейдерування дорожнього покриття

Благоустрій кладовища, ліквідовано стихійне смітєзвалище

6

Богайчука-бічна

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Грейдерування дорожнього покриття

 

7

Винниченка

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

 

 

8

Вишнева

Повністю освітлено

Вирівнювання профілю з додаваням відсіву та щебеню

 

9

Вишнівецька

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р., до вул.Сагайдачного

Благоустрій дорожнйого покриття з вивезеням наносного грунту, реконструкція тротуару довжиною 369м, розпочато реконструкція водогону заг довжиною 631,6м.

Благоустрій зелених насаджень, облаштовано  2 площатки під смітєві баки, розпочато облаштування дитячого майданчика, встановлено урни для сміття, добавлено в маршрут з вивезення  (тпв)

10

Відродження

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю ,укріплення укосів земляного полотна, нарізання кюветів

Добавлено в маршрут з вивезення  (ТПВ), ліквідовано стихійне сміттєзвалище

11

Вільхова

 

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

 

12

Волинська

Заміна світильників вуличного освітлення

Частковий ремонт дорожнього полотна, поновлення розмітки (пішохідний перехід)

Благоустрій проїджої частини

13

Гайова

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Ремонт дорожнйого покриття на щебеневі основі, нарізання кюветів

 

14

Гетьмана Сагайдачного

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Ремонт дорожнього покриття на щебеневі основі  нарізання кюветів

Встановлено урну для сміття, добавлено в маршрут з вивезення ТПВ, благоустій дороги із наступним облаштування пішохідної зони

15

Грушевського

Заміна світильників вуличного освітлення

Нова каналізаційна вітка, виготовлення детального плану передринкової площі

Благоустрій зелених насаджень, облаштовано   площатка під смітєві баки,замінено ділянку водогону 60м., встановлено дитячу гірку

16

Драгоманова

Частково освітлено, Повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

 

 

17

Жирак

Часткове грейдерування дорожнього покриття

Ліквідовано стихійне сміттєзвалище

18

Заводська

Повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

 

 

19

Залізнична

Заміна світильників вуличного освітлення, повне освітлення протягом 2017р.

Благоустрій дорожнйого покриття з вивезеням наносного грунту

Встановлено контейнери для сміття, добавлено в маршрут з вивезення  ТПВ

20

Запорізьких Козаків

Повністю освітлено

 

 

21

Зарічна

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

 

Добавлено в маршрут з вивезення  ТПВ

22

Зелена

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

 

 

23

Івана Богуна

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Часткове грейдерування дорожнього покриття, водовідведення дощових вод

 

24

Івана Франка

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Розширення дорожнього покриття, грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

Добавлено в маршрут з вивезення  ТПВ

25

Кармелюка

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

 

26

Квітнева

Повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

 

 

27

Колгоспна

Повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

 

28

Корольова

Повністю освітлено

Благоустрій дорожнйого покриття з вивезеням наносного грунту,дитячо-спортивний майданчик

Облаштування площатки під смітєві баки, дитячо-спортивний майданчик

29

Коротка

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

Ліквідовано стихійне сміттєзвалище, добавлено в маршрут з вивезення  (ТПВ),

30

Котляревського

Повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

 

 

31

Листопадова

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

 

 

32

Лугова

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

грейдерування дорожнього покриття

благоустрій зел насаджень, зрізили аварійне дерево

33

Миру

Заміна світильників вуличного освітлення протягом 2017р.

Благоустрій зелених насаджень, облаштовано 2 площатки під смітєві баки, урни для сміття

Встановлено контейнери для сміття та добавлено в маршрут будиноки 18-23

34

Молодіжна

Повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

Благоустрій дорожнйого покриття з вивезеням наносного грунту,

Ліквідовано стихійне сміттєзвалище

35

Морозенка

Повністю освітлено

 

 

36

Набережна

Повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

Встановлено контейнери для сміття, добавлено в маршрут з вивезення  (ТПВ),

37

Незалежності

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р., до вул.Білозірська

Благоустрій дорожнйого покриття з вивезеням наносного грунту, реконструкція тротуару довжиною 189м, облаштування під’їзної дороги до КНС,  встановлено каналізаційно-насосну станцію потужністю 800м3

Благоустрій зелених насаджень, облаштовано 5 плодок під смітєві баки,розпочато облаштування дитячого майданчика,встановлено урни для сміття, благоустрій кладовища

38

Нова

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

 

 

39

Новосілка

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Прокладено водопровід довжиною 980м., поновлення розмітки (пішохідний перехід)

Реконструкція очисних споруд, благоустрій зелених насаджень, розпочато облаштування площатки під смітєві баки

40

Північна

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

добавлено в маршрут з вивезення  (ТПВ),

41

Польова

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Прокладено водопровід

 

42

Поповича

Освітлено

 

 

43

Привокзальна

Повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

Встановлено контейнери для сміття, добавлено в маршрут з вивезення  (ТПВ),

44

пров.Залізничний

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

 

 

45

Пряма

Повністю освітлено

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

Ліквідовано стихійне сміттєзвалище, добавлено в маршрут з вивезення  (ТПВ),

46

Пушкіна

Повністю освітлено

Часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

Ліквідовано стихійне сміттєзвалище

47

Рівненська

Повне освітлення вулиці  грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

 

48

Робітнича

Повністю освітлено

Ремонт дорожнйого покриття на щебеневі основі

 

49

Садова

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

 Часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

Благоустрій території сільськогосподарського ринку

50

Січових Стрільців

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Ремонт дорожнйого покриття з вивезеням наносного грунту

 

51

Сонячна

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

 

52

Східна

Освітлено

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю

Ліквідовано стихійне сміттєзвалище, добавлено в маршрут з вивезення  ТПВ

53

Тернопільська

освітлення вулиці від заправки ВОГ до вул. Колгоспної заміна світильників вуличного освітлення, грудень 2016 р. -  I кв.2017 р.

Благоустрій дорожнйого покриття з вивезеням наносного грунту,

Благоустрій доріг

54

Травнева

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву та щебеню, нарізання кюветів

Встановлено дитячу гірку

55

Травнева -бічна

Виготовленя та реалізація проекту по реконструкції вуличного освітлення протягом 2017р.

 

 

56

Українська

Заміна світильників, повне освітлення вулиці в 2017р

Грейдерування дорожнього покриття, часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву, ремонт дорожнйого покриття

Благоустрій зелених насаджень

57

Хлібна

Повністю освітлено

Благоустрій дорожнйого покриття з вивезеням наносного грунту,

 

58

Центральна

 

Благоустрій дорожнйого покриття з вивезеням наносного грунту,

Ліквідовано стихійне сміттєзвалище, добавлено в маршрут з вивезення  ТПВ

59

Шевченка

Заміна світильників, повне освітлення вулиці в 2017р

Ремонт дорожнйого покриття

Благоустрій зелених насаджень

60

Шкільна

 

Поновлення розмітки (пішохідний перехід), встановлено урни для сміття

Благоустрій зелених насаджень, ліквідовано стихійне сміттєзвалище

61

Ювілейна

Повністю освітлено

Ремонт дорожнйого покриття на щебеневі основі, благоустрій дорожнйого покриття з вивезеням наносного грунту,

 

62

Юрія Коваля

 

Нанесено межові знаки вулиць

Розроблено план території житлового кварталу під індивідуальне будівництво учасникам АТО

63

с.М.Куськівці

Повне освітлення протягом 2017р.

 Часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

Облаштування автобусної зупинки

64

с.Волиця

Повне освітлення протягом 2017р.

 Часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

Облаштування автобусної зупинки

65

с.Оришківці

Повне освітлення протягом 2017р.

 Часткове вирівнювання профілю з додаваням відсіву

Розпочато облаштування дитячого майданчика

Протягом року за сприянням міської  ради проведено чимало акцій по благоустрою населенного пункту. Так, від зарослів очищено територію Польського цвинтаря, «Лановецького яру», цвинтаря по вул. Незалежності.

Неодноразово проводилося очищення території Лановецького зоологічного парку від дикорослого самосіву кущових рослин. Оскільки на замовлення Лановецької міської ради в поточному році кафедрою лісового і садово-паркового господарства відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України “Бережанський агротехнічний інститут” розроблено проект генерального плану благоустрою території зоологічного парку “Лановецький зооботсад” м. Ланівці.

Даним проектом передбачено: створення ділянок для коротко- і довготривалого відпочинку відвідувачів; декоративне оформлення території; влаштування ділянки під назвою «Співоче поле» для проведення культурно-масових заходів; збагачення видового складу рослин декоративними чагарниками; квітникове оформлення території зоологічного парку; реконструкція двох острівців; влаштування спортивного майданчика для гри в волейбол та теніс та занять іншими видами спорту; ландшафтно-архітектурне планування експозиційної зони; встановлення інформаційних стендів; влаштування дорожньо-стежкової мережі; благоустрій водойм; встановлення малих архітектурних форм; влаштування освітлення території у вечірній час.

З відео презентацією проекту можна ознайомитися на сайті міської ради (lanmisto.gov.ua)

Одним із пріоритетів для міської ради є налагодження нових бізнес партнерств, однак високо цінується і попередньо набуті контакти та співпраця. Так, 31 травня цього року, відбулася зустріч з делегацією німецьких міст Лінген та Фререн. Зазначимо, що співпраця між громадами німецьких міст та Лановеччини триває ось уже 25 років. Розпочалося все із зародженням незалежності нашої держави, тож і підтримка та взаємодопомога між містами будувалися та розвивалися спільно із Україною в цілому. На зустрічі у міській раді, присвяченій 25-річчю співпраці, був запропонований та окреслений проект угоди співпраці, керівникам німецьких міст вручено подяки за їх допомогу.

У вересні цього року делегація німецьких міст знову завітала до нашого міста, підкресливши цим самим, що традиція товариських відносин зберігатиметься і надалі. Під час чергової зустрічі, представники німецької делегації вручили прапор свого міста  Лінген як знак співпраці та підтримки, міський голова в свою чергу – сувенірну продукцію.

Сьогодні надзвичайно важлива допомога від німецьких друзів, адже вони орієнтуються і на учасників АТО, і на переселенців, і на малозабезпечених жителів нашого краю. Тож, високо цінуємо усе, що досягнуто, і надіємося на подальшу співпрацю, як орієнтир  підтримки та розвитку міжнародних відносин.

Наступник кроком до успішного розвитку міста є схвалення депутатами міської ради в листопаді цього року приєднання міста Ланівців до Європейської ініціативи «Угода мерів». Відповідне рішення прийнято під час проведення чергової сесії міської ради. Згідно з цим рішенням, міський голова може від імені всіх ланівчан підписати дану Угоду. 

Угода мерів - це масштабна ініціатива Європейських міст, котра залучає місцеві та регіональні органи влади до управління процесами сталого енергетичного розвитку та захисту клімату. Вона ґрунтується на добровільних зобов'язаннях міст-учасників Угоди мерів досягти або перевищити наступні цілі у ділянках енергетики та клімату: -20% зменшення споживання енергоресурсів (за рахунок підвищення енергоефективності та усунення втрат енергії), -20% збільшення частки відновлюваних джерел енергії в енергобалансі громади, - 20% скорочення викидів CO2 на території міста. Це дасть можливість місту отримати підтримку з боку ЄС для зниження енергоспоживання та скорочення відповідних витрат; збільшить шанси на отримання грантів ЄС чи підтримку інших фінансових інституцій.

Також слід згадати, що міською радою цьогоріч було підтримано позицію активістів Лановеччини щодо ситуації, яка склалася внаслідок господарської діяльності свинокомплексу ТОВ “Агро-Ланівці”, зокрема негативного впливу на навколишнє середовище, що шкодить здоров’ю жителів міста та навколишніх сіл. На 5 сесіях міської ради (09.12.2015 р., 12.01.2016 р., 29.01.2019 р., 13.05.2016 р., 26.07.2016 р.) розглядалося це болюче питання, депутатами міської ради одноголосно прийнято рішення про направлення звернення депутатів до Адміністрації Президента України, Верховної ради України, Кабінету міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства екології та природних ресурсів України,  Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Управління   державної   архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській     області, Державної екологічної інспекції в Тернопільській області, правоохоронних органів області з проханням вжити належних заходів щодо недопущення загострення конфлікту та проведення перевірки законності господарської діяльності ТОВ Агро-Ланівці.

Більше півроку активісти відстоювали право кожного ланівчанина на чисте довкілля. І у липні цього року діяльність свинокомплексу була припинена. Дана конфліктна ситуація дала зрозуміти кожному, що активність людей породжує дії місцевої влади, яка завжди на стороні своєї громади.

Необхідно зазначити, що з метою посилення гласності та прозорості діяльності міської ради в районній газеті „Голос Лановеччини“  та на сайті міської ради постійно оприлюднюється інформація про заходи вжиті міською владою щодо поліпшення стану справ.

Шановна громадо!

Звітуючи про проведену роботу, я хочу відмітити той факт, що в переважній більшості ефективна робота міської ради стала можлива завдяки вашій активній участі. Ви подали значну кількість цікавих та ділових пропозицій. Багато хто з вас глибоко вникав в проблеми міста. Були суперечки, але ми незмінно виходили на необхідні для жителів міста і сіл рішення. Думаю, такий підхід нам вдасться зберегти і надалі.

Дякую вам за цю повсякденну працю, за внесок у покращення інфраструктури міста і добробут його мешканців. Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує та прикрашає свій будинок, свій двір, вулицю, наше місто, хто працює на підприємствах, будує, ремонтує, прибирає, вчить та виховує наших дітей, хто лікує нас і залучає до культурних цінностей, хто фіксує наше наше з вами повсякдення на шпальтах історії. Кожен з нас хоче бачити Ланівці сильними та процвітаючими, а його громадян – щасливими й забезпеченими.

Щиро бажаю, щоб всі позитивні здобутки і досвід ми продовжили та примножили не тільки в цьому році, а  й робили це кожного року і щодня.

          Як міський голова повністю усвідомлюю ступінь відповідальності, яку поклали на мене ланівчани. Хочу вас запевнити, що я завжди прагнутиму бути достойним вашої довіри та цієї великої відповідальності!

З повагою та вдячністю

                                        

Міський голова                                                     Роман КАЗНОВЕЦЬКИЙ