Серія VI: безпека жителів – у пріоритеті

– Сьогодні хочу порушити питання безпеки у громаді, адже немає нічого дорожчого за життя і здоров’я людини. Яка у вас ситуація в цьому плані?

– Перш за все зазначу, що безпека ‒ поняття, не обмежене лише визначенням злочинного клімату в громаді, а, перш за все, це і дороги, й освітлення, і відеоспостереження, це і зв’язок, зрештою. Тобто, чинників для формування безпеки жителів Лановецької громади багато, і ми над кожним працюємо.

– У нашій країні кажуть, що саме дороги є найбільшою проблемою і в плані безпеки, і в плані інфраструктури, і навіть інвестицій.

– Дорожня сфера ‒ це окрема історія, я б сказав, адже вона теж зазнала змін. Точніше кажучи, в них змінилися балансоутримувачі. З 1 січня регіональні автомобільні шляхи перебувають в обслуговуванні Служби автомобільних доріг, територіальні дороги перейшли на баланс Тернопільської ОДА, під нашою ж юрисдикцією залишилися вулиці в населених пунктах. Звичайно, проблем багато в цій галузі, але ми не можемо їх вирішити за один день. Ви не повірите, але організацій, які б виготовляли проектно-кошторисну документацію, без якої жоден проект не може навіть стати проектом, теж не вистачає. Я вже не кажу про тендера, гроші і підрядні організації. Це ні в якому разі не виправдання, це прості робочі моменти, які унеможливлюють на власний розсуд чи думку депутатів зробити ту чи іншу дорогу – є механізм, передбачений Законом і ми працюємо тільки так.

За сприяння голови Тернопільської ОДА С.Барни на 2018 рік затверджено план-графік ремонту автодоріг, зокрема і в нас. За кошти державного дорожнього фонду, створеного ще на початку цього року, буде відремонтовано окремими ділянками 1,2 км дорогу в напрямку Ланівці – Загірці, Ланівці – Нападівка через Малі Кусківці (окремими ділянками 900м), Ланівці – Оришківці (окремими ділянками 500м) . На даний час проводимо підсипання щебенем (близько 3500 тонн) вулиць населених пунктів громади. Щодо капітальних ремонтів, то, наприклад, по вул. Українська розпочнуться роботи після позитивного експертного висновку. Тоді ж і подаватимемо вул. Шевченка на виготовлення проектно-кошторисної документації.

Вважаю за необхідне також зазначити, що на останній із зустрічей членів Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України, до якої упродовж декількох років входять і Ланівці, з головою облдержадміністрації С.Барною розглянуто питання розподілу коштів субвенції на забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту й утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності. Учасники засідання, серед яких був і я, дійшли згоди зафіксувати у протоколі зустрічі, щоб у 2019 році не менше 20% коштів субвенції було спрямовано на будівництво та ремонт доріг місцевого значення. Отож, маємо надію, що ситуація у цьому напрямку покращиться суттєво. Ми вже навіть підготували проект об’єктів для ремонту на наступний рік.

– Про які ще аспекти безпеки громади ми можемо говорити?

– Це освітлення. В темну пору доби усі вулиці населених пунктів громади мають бути освітленими як для руху автотранспорту, так і для пішоходів. Для цього ми зробили: по вулицях Зарічна, від Вишнівецької до Сагайдачного, у селах Краснолука і Татаринці встановлено нові ліхтарі. Завершуємо роботи у Якимівцях. Однак роботи із заміни старих чи недіючих елементів освітлення ніхто не відміняв.

Щодо проектів: на завершальному етапі ‒ виготовлення документації реконструкції вуличного освітлення по населених пунктах, зокрема: сіл Михайлівка, М. Кусківці, Оришківці, Загірці, Краснолука, Татаринці та міста Ланівці по вулицях Травнева, Новосілка, Садова, Листопадова, Волинська та Тернопільська (зокрема і ділянка від автозаправки WOG до КПП, де освітлення раніше не було взагалі). Роботи з освітлення є і будуть, тому докладаємо максимум зусиль, щоб усі ці проекти були реалізовані до кінця 2018 року.

– А як щодо відеоспостереження, яке анонсував депутат міської ради і яке жваво обговорюється у соціальних мережах?

– Відеоспостереження сьогодні, у XXI столітті, є запорукою і безпеки, і зменшення вчинення правопорушень. У 2017 році міська рада, за сприяння Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України та американського фонду USAID, брала участь і виграла проект «Безпека громад», після чого ми розпочали створення концепції безпеки громади. Мова тут йде і про відеоспостереження теж. Зокрема, на першому етапі виділено понад 60 тис. грн. на встановлення 10 комплектів системи відеоспостереження, які будуть вмонтовані на вулицях міста, дитячих навчальних закладах, основних міських перехрестях і т.д. Ці засоби, ми впевнені, зможуть убезпечити наших громадян і, в разі виникнення злочинних дій, допомогти правоохоронцям в найкоротші терміни розслідувати ту чи іншу справу.

– Говорячи про безпеку громади, на чому можна ще акцентувати увагу?

– І на відстоюванні інтересів громади, в тому числі в судових залах.

– А що, є такий вже досвід?

– Так. Приміром, мова йде про стягнення з ТОВ «Радехівський цукор» на користь міської ради 1 840 066 грн. за несплату оренди за час використання земельної ділянки (території цукрового заводу) без правовстановлюючих документів за період з 29.12.2016 року по 03.10.2017 року. Також надіслано претензію до ПАТ «Промінвестбанк» про відшкодування збитків, пов’язаних із користуванням земельною ділянкою того ж цукрового заводу, в сумі 3 051 794,72 грн.

Доводиться нам і в судових залах відстоювати права наших громадян на свою територію. Зокрема, Громадським центром “Небеса” та ФОП Андрощук Е.О. було подано позовну заяву до Господарського суду про зобов’язання міській раді вчинити певні дії, а саме надати їм право викупити земельну ділянку, до якої входить заїзд до будинку по вул. Грушевського, 6 та частину прибудинкової території, що біля аптеки “Небеса”. Декількома роками раніше вони вже самовільно встановили шлагбаум, незважаючи навіть на те, що дана територія є спільною для жителів прилеглого будинку та й усіх інших ланівчан. Але міська рада захищає право кожного вільно пересуватися містом, а не минаючи незрозумілі перешкоди, тож рішенням суду в задоволенні позовних вимог ГЦ «Небеса» та ФОП Андрощук Е.О. було відмовлено.

Також у суді вирішено довготривалий конфлікт між гр.Комковою Л.М. та міською радою щодо стягнення з Лановецької міської ради витрат на поліпшення орендованого майна. А саме: частини нежитлового приміщення площею 61 кв.м. по вул. Незалежності, 20А в сумі 41 993 грн. 17 коп. А розпочалося все з того, що міська рада не продовжила договір оренди приміщення, яке позивач мала намір придбати за 58580,3 грн. Наразі вищезгадане приміщення передано КПпБ під офіс.

Хочу наголосити, що ми підтримуємо розвиток малого і середнього бізнесу на території ОТГ, але, перш за все, відстоюємо законні права та працюємо в інтересах усієї громади!

Розмову вела Оксана Черемшук