Серія IV: Спорт – фундамент для молодого покоління

– Романе Володимировичу, кажуть, що спорт як всесвіт – у ньому запалюються зірки. Як із цим напрямком у вашій громаді?

– Лановецька міська рада намагається створювати умови для розвитку спорту. Наприклад, в Лановецькій ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів імені Юрія Коваля функціонують 5 гуртків з волейболу та 4 – з футболу; на базі Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 – по 2 гуртки з гандболу, футболу та 1 – з волейболу; на базі Якимівської філії Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 працює гурток «Футбол». Також в Юськовецькій школі тренуються учні у гуртках з футболу та волейболу. Загалом охоплено спортивно-масовою роботою близько 250 учнів. Окрім цього, на території Лановецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів імені Юрія Коваля проводяться роботи по облаштуванню футбольного поля з штучним покриттям. Не менш важливим і унікальним, я б сказав, є робота над створенням майданчика для пляжного волейболу.

– А в чому ж унікальність?

– Цього року пляжний волейбол, як вид спорту, у нашій області набув особливої уваги та статусу. Подібні майданчики є вже у Чорткові, Скалаті, Тернополі і наші Ланівці теж не стали виключенням – ми вирішили урізноманітнити спортивну зайнятість наших жителів. Наша дівоча команда з пляжного волейболу, яка діє з грудня 2017 року, є учасниками різноманітних змагань і призерами Всеукраїнського турніру, який нещодавно проходив у Хмельницькій області. Вони дебютанти, а вже мають вагомий досвід і досягнення. Дівчата – молодці!

– На скільки нам відомо, у громаді створені команди, які представляють Лановеччину на різних видах змаганнях.

– Так. За три тижні до початку сезону нам вдалося відновити команду з футболу, яка бере участь у першості Тернопільської області серед команд першої ліги. Зауважу, що протягом останніх п’яти років Лановеччина не була представлена на обласному рівні по даному виді спорту. Ми зібрати молодих енергійних і завзятих хлопців. Депутати Лановецької міської ради прийняли рішення про виділення коштів на програму розвитку футболу, де передбачено фінансування як команди на першість Тернопільської області серед команд першої ліги, так і команд громади у відкритому чемпіонаті Лановецького району. Вже якщо говорити про участь наших команд у різних змаганнях, то учні шкіл громади також беруть участь у різноманітних обласних та Всеукраїнських спортивних заходах. З початку року ми витратили 26 тисяч гривень для поїздок наших спортсменів. Особливо можна відмітити тренера з волейболу Наталю Вишневську та порадіти її успіхам: Чемпіонаті обласної дитячо-юнацької волейбольної ліги серед дівчат 2004 року народження і молодших ( ІІ місце), Чемпіонаті області з волейболу серед дівчат 2002-2003 року народження (ІІ місце), Спортивних іграх Тернопільщини (ІІ місце). В якому б турнірі діти не брали участь, звідусіль привозять призові місця. На правду, приємно радіти перемогам дітей та більше вкладати у їхній розвиток. Під керівництвом тренера Василя Боденчука гуртківці змагалися у відкритій першості Тернопільської області з гандболу серед дівчат ( І місце).

Також школярі брали участь в обласних заходах «Олімпійське лелечення» та «Козацький гарт».

– Ви зазначили, що громада має свою футбольну команду. А як на рахунок співпраці із районною федерацією футболу? Футбол об’єднує?

– Лановецька міська рада співпрацює з ГО «Лановецька районна Федерація футболу».

За фінансової допомоги лановецькі футзалісти змагалися у турнірі пам’яті Павла Худзіка у Теофіполі (2 місце), у турнірі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Тернополі (2 місце), у турнірі в Шумську (1 місце). Також, футбольні колективи громади мають підтримку для участі у чемпіонаті Лановецького району з футболу. В сезоні 2017-2018 років футзальна команда Лановець посіла 3 місце серед 58 колективів в чемпіонаті футзальної ліги Тернопільської області.

Вже стало доброю традицією проводити турніри з міні-футболу До дня міста та «За Кубок міського голови» між організаціями та підприємствами громади.

Футбольні команди «Ланівці ОТГ-Стандарт» та «Ланівці ОТГ-Стандарт – ветеран» беруть участь у чемпіонаті області з футболу.

– Говорячи про здоровий спосіб життя і враховуючи ваш попередній досвід по облаштуванню дитячих майданчиків, виникає цілком логічне питання – чи практикуєте це і зараз, і якщо так, то що саме і де?

– Наразі укладено договір на постачання обладнання для ігрових дитячих майданчиків (каруселі, подвійні та одинарні гойдалки, балансири, гойдалки на пружині, ігрові башти тощо) на суму 456,9 тис. грн., що будуть монтуватися по вулицях міста Набережна, Ів.Франка та ін., закладах дошкільної освіти «Ромашка», «Берізка», «Сонечко», у селах М.Куськівці, Загірці, Михайлівка, Краснолука, Якимівці, Юськівці. Завдяки електронній системі державних закупівель «Prozorro», через яку ми оголошували тендер на купівлю майданчиків, нам вдалося зекономили 230,1 тис. грн.

Також розпочато встановлення футбольних воріт із сіткою у селах Краснолука, Якимівці, Загірці та по вул. Набережна міста.

Я хочу акцентувати увагу, що Лановецька міська рада сприяла і сприятиме розвитку різних видів спорту на території нашої громади, адже, як каже народна мудрість: «В здоровому тілі – здоровий дух». І, до речі, зовсім нещодавно, на базі Лановецької ЗОШ І-ІІІ ст. №2, розпочала свою роботу секція карате, де тренер із смт. Ямпіль, назбиравши дві групи дітей, вчить їх самозахисту. Тому, ще раз наголошую, що ми готові допомогти усім хто хоче розвивати спортивну галузь Лановеччини разом з нами.

Оксана Черемшук