Серія ІІ: «В пріоритеті – освіта як запорука високоосвіченого покоління»

– Романе Володимировичу, зараз саме той час, коли усі вже готуються до нового навчального року – проводяться ремонтні роботи у приміщеннях закладів освіти, педагогічні колективи готуються до впровадження Нової української школи на території громади. Які дії міської ради в плані освіти, що вдалося зробити і до чого ще прагнете?

– Відразу ж зазначу, що нещадовно на шпальтах «Голосу Лановеччини» була опублікована стаття відділу освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту Лановецької міської ради, у якій детально розповідалося про те, що вдалося зробити. Можу лише додати, що значна частина міського бюджету зосереджена на покращенні матеріально-технічного стану шкіл, ремонтах приміщень, оновлення інвентарю та інше.

Окрім цього, мені приємно, що вперше за останніх 20 років, нам вдалося в повному обсязі виділити кошти на поточні ремонти закладів дошкільної освіти громади. Ці кошти (50 тисяч гривень) витрачено на придбання фарб, лаків, водоемульсій, цементу, гіпсових шпаклівок та робочого інвентарю. Думаю, що такі заходи зменшили навантаження на сімейні бюджети.

Із школами поки що ситуація інша – кошти на ремонт приміщень загального користування передбачені міською радою (90 тисяч), а от з класами складніше … Однак, щиро надіюся, що з часом громада візьме на себе всі витрати. Зараз тривають ремонтні роботи і Першовересень радо відкриє оновлені школи.

1 вересня 2018 року 165 першокласників прийдуть до Нової української школи. Найголовніше – ці діти навчатимуться за новим стандартом початкової школи. Для цього необхідно створити нове навчальне освітнє середовище. Державою виділено субвенцію в сумі 469 тисяч 642 гривні, співфінансування міського бюджету – 46 тисяч 964 гривні та додатково ми ще залучаємо 100 тисяч гривень з поточних видатків. Ці кошти буде витрачено на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів та комп’ютерне обладнання.

– Прийшла пора літніх канікул. Чи сприяє міська влада відпочинку та оздоровленню дітей?

– З метою організації оздоровлення та відпочинку дітей, перш за все тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, у 2018 році з міського бюджету виділено 100 тисяч гривень на придбання путівок. На черговій сесії плануємо виділити ще 100 тисяч гривень. Також працювало 8 мовних таборів при школах.

– З ваших слів коштів витрачено чимало?

– Прагнемо покращити освітню галузь громади всіма можливостями та не обійти увагою жоден заклад. Так, наприклад, для міських шкіл придбано нові стільниці для учнівських парт. Подбали ми і про ремонт електропроводок, світильників, санвузлів і т. д. Усі садочки забезпечені миючими засобами та фільтрами для очищення води, медикаментами. Здавалося б, звичайні речі, але ці моменти раніше лягали на плечі батькам, а тепер – це наші зобов’язання.

– А чи підтримуєте Ви обдаровану молодь?

– Так, безперечно. Нещодавно на святі Останнього дзвоника відзначено грошовими винагородами учнів-переможців обласного етапу всеукраїнських олімпіад та конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт МАНУ. Для цього з міського бюджету було виділено 20 тисяч гривень. Ще 50 тисяч гривень використано з метою участі наших команд у обласних етапах олімпіад, спортивних змагань та творчих конкурсів. Зараз ще готуємо сюрприз для спортивно та творчо обдарованих дітей.

– Вже на порозі вручення атестатів про повну загальну середню освіту. Чи підете вітати випускників?

– Думаю, що так. Цьогоріч в закладах загальної середньої освіти 80 одинадцятикласників. Щодо самого свята випускного – з року в рік акцентуємо увагу і батьків, і наголошуємо вчителям, що взаємна вдячність не повинна бути у вигляді золотих ювелірних прикрас чи інших коштовних подарунків. Батькам вистачає турбот в придбанні суконь та костюмів, оплати фото- та відеооператорів, ресторанів і т. д. Професія вчителя завжди була і буде престижною, педагоги – це еліта нашої громади і впевнений, що щирі очі учнів, «дякую» від батьків та букет квітів – будуть найдоречнішими на випускному святі.

– Хм, це досить таки відверто і прямо. А як ви прокоментуєте дописи Інтернет користувачів щодо відмивання майже 1,5 млн. грн. на реконструкції садочка «Ромашка»? Звичайно ж ми читали ваш коментар у соціальних мережах, де в цифрах і рішеннях ви пояснюєте ситуацію, але все-таки, чому виникла така ситуація, де ж ті 1,5 млн. грн., і чи будуть ремонтні роботи в цьому садочку здійснюватися?

– Я чекав цього запитання… Офіційно повідомляю, що Лановецька міська рада жодного відношення до дано бігборду не мала і не має. Ми не відали і не знали, що таке готується, але впевнений, що це проста технічна помилка, яка вже, до речі, виправлена.

– То що ж з «Ромашкою»?

– Звичайно! Кошти були передбачені і передані обласному бюджету (про це я і писав в своєму коментарі в Facebook) і роботи будуть проводитися Управлінням капітального будівництва ТОДА. Цілком логічно, що окремі дописувачі скористалися цим моментом і, як в народі кажуть, зробили «з мухи слона». Мені прикро… правда. Однак, ми теж отримали добрячий життєвий урок з цієї ситуації.

– Ваші плани в освітянській галузі?

– Перш за все, хочемо реконструювати будівлю (дах) Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 ім. Юрія Коваля та замінити усі вікна та зовнішні двері. Для виготовлення проектів на ці об’єкти витрачено 55 тисяч та 46, 8 тисяч гривень відповідно. Вже розпочато роботи з будівництва поля із штучним покриттям на території школи №1.

У Лановецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №2 плануємо зробити капітальний ремонт спортзалу та облаштувати футбольне поле. Окрім цього, хочеться замінити покрівлю та утеплити Якимівську філію Лановецької ЗОШ №2. По цих об’єктах виготовляються проекти.

Окрім цього, з проектантами обговорено можливість реконструкції системи опалення приміщення початкової школи Загірцівської ЗОШ І-ІІ ст. із заміною котла на сучасний, енергоефективний.

У травні було розпочато тендерну процедуру на закупівлю шкільного автобуса для потреб дітей громади. Заявлена вартість автобуса складала 1700000 гривень, з яких 1105000 гривень- кошти держави, 595000 гривень – частка міської ради. Однак, пропозицій від постачальників не надійшло. Заплановано розглянути на черговій сесії додати 150000 гривень та оголосити нову процедуру закупівлі.

– Зараз в державі багато уваги приділяється дітям з особливими освітніми потребами. Які Ваші першочергові кроки?

– Сесією міської ради було прийнято рішення від 20 квітня 2018 року про створення комунальної установи «Лановецький міський інклюзивно-ресурсний центр». Планувалося розмістити центр в одному з приміщень міського будинку творчості, яке перебуває в комунальній власності районної ради. Ми неодноразово зверталися в районну раду з проханням передати будівлю у власність міської громади, зважаючи на те, що це приміщення знаходиться на території Лановецької ЗОШ №1 і там попередньо працювала психолого-медико-педагогічна консультація. На даний час порозуміння не знайдено. Проте невирішених проблем не буває. Лановецький міський інклюзивно-ресурсний центр буде діяти на базі опорного закладу (Лановецька ЗОШ №2) і діти з особливими освітніми потребами не залишаться поза увагою.

– Дякую за змістовну розмову.

– Питання освіти було і буде актуальним і завжди потребуватиме максимальної уваги та значних коштів. І нехай не зразу, але крок за кроком ми працюємо над створенням максимально комфортних умов для наших дітей і в школах, і в садочках, і в позашкільних закладах, прагнемо, щоб саме наші установи надавали якісні освітні послуги, а наші діти своїми успіхами прославляли свій маленький край – Лановеччину.

Оксана Черемшук