– Романе Володимировичу, сьогодні хотілося б поговорити про інвестиційний клімат Лановецької громади?
– За період мого перебування на посаді міського голови одним із пріоритетних напрямків розвитку громади є залучення інвестицій та налагодження співпраці з різного роду організацій. Цей напрямок роботи є довготривалим і послідовним, адже інвестор вибирає максимально комфортні умови для розвитку свого бізнесу… Саме зараз можна розпочинати говорити про цей напрямок, тому, що ми (міська рада) маємо певний досвід як з позитивної так і з негативної сторони. Перший крок який ми зробили – скоротили ставку пайової у розвитку інфраструктури з 5% до 1%, це дає інвестору впевненість, що міська рада зацікавлена у залученні інвестора. Також на території Лановецької міської громади є чимало інвестиційно-привабливих земельних ділянок вільних від забудови (Greenfield), які ми також ім пропонуємо. Окрім цього працюємо над створенням індустріального парку, як території з підготовленою інженерно-транспортною інфраструктурою, набором необхідних сервісів та пакетом інвестиційних стимулів для виробничих підприємств. Тобто, це має бути майданчик, на якому той чи інший інвестор зможе продуктивно провадити свою діяльність. Але для цього ми маємо забезпечити усіма комунікаційними та іншими умовами. Зазначу, що наші зусилля ми також направляємо на залучення інвесторів, які б зуміли по-господарськи використати потенціал наших об’єктів з користю для Лановецької ОТГ. Це і робочі місця, і надходження до бюджету, зростання добробуту жителів громади.
– Чи є вже конкретні напрацювання в цьому плані?
– Конкретні… Правильніше сказати, що напрацювання є. Лановецькою міською радою підготовлено земельні ділянки для розміщення об’єктів підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. І нашу громаду ми презентуємо як інвестиційно-привабливу на усіх можливих платформах: конгреси, форуми, семінари, зустрічі. І тут, якраз-таки, вагоме значення відіграють відрядження працівників міської ради і мене в тому числі. Обласні, всеукраїнські та міжнародні майданчики стають у нагоді в пошуку нових знайомств, потенційних інвесторів та налагодженні міжнародного співробітництва. Однак, не лише ми їздимо по світу ( так ми вже можемо говорити після робочих поїздок до Польщі, Америки), а й іноземні інвестори приїжджають до нас. Зокрема, була проведена презентація земельної ділянки представникам фірми світового рівня – компанії «VOSS Automotive GmbH» (Німеччина – завод із виробництва комплектуючих для автомобілів), доречі в Україні вони оглядали лише дві земельні ділянки. Інвестора надали позитивну оцінку земельній ділянці з належними інженерними мережами, але основним недоліком є відсутність інженерно-технічних спеціалістів віком від 25 – 45 років та низьким розвитком готельно-ресторанної інфраструктури. Як наслідок дана компанія обрала Болгарію.
Також, земельні ділянки розглядали чеські, турецькі, польські інвестори. Зараз очікуємо приїзду корейського виробника спортивного взуття, якому будемо презентувати земельну ділянку площею 20 га.
Ми орієнтуємося не лише на іноземних інвесторів, а також максимально сприяємо розвитку місцевих підприємств, зокрема ПП «Захід-Агроінвест», псп «Горинь» та малих фермерів.
– Із соціальних мереж стало відомо про підписання «Угоди мерів-схід». Що це за угода і яке її значення для Лановецької громади?
– Розпочнемо з того, що популяризація Лановеччини – була і залишається однієї з головних пріоритетів роботи міської ради. Мені б дуже хотілося, щоб про наш край знали, чули і хотіли з нами співпрацювати. Тепер про угоду мерів. Це провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, яка охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Ще у 2016 році Лановецькою міською радою було прийнято рішення про участь в угоді і ось, 3 червня, ми стали повноцінними членами «Угоди мерів», підписавши її. Зазначу, що це ще одна невеличка перемога у створенні екологічно орієнтованої економіки та підвищення якості життя наших краян. Радію, що ми тепер є частиною ініціативи Європейського Союзу і вірю, що зможемо реалізувати усі свої задуми щодо покращення енергоефективних заходів, хоча й сам цей процес є досить довготривалим. Міська рада завжди відкрита для громадян, які готові допомогти нам в цьому – консультацією, проектами чи ідеями. Говорив і говорю – активність людей породжує дії влади.
Оксана Черемшук