Лановецький відділ Тернопільського обласного центру зайнятості інформує!

Участь в «Армії відновлення» Тернопільщини – Ваш реальний внесок у Перемогу!

В умовах війни всі зусилля суспільства мають бути спрямовані на опір агресору та подолання наслідків вторгнення. Зараз одна армія захищає країну на фронті, інша – на своїх робочих місцях. Люди, які з різних причин залишились без роботи, можуть долучитись до “Армії відновлення” України – суспільно корисних робіт, які запроваджуються державою під час воєнного стану.

Це роботи:

– оборонного характеру (спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, військових формувань та сил цивільного захисту),

– з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру,

– спрямовані на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення.

Безробітні жителі Тернопільщини також активно долучаються до «Армії відновлення».

За оперативними даними цьогоріч місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості уклали більше 120 договорів, згідно з якими зареєстрованим безробітним було видано майже 700 направлень на роботу. Вони упорядковували та утримували в належному стані укриття, здійснювали супровід та догляд за учасниками бойових дій в медзакладах, надавали допомогу сім’ям військових, плели маскувальні сітки, виконували ряд інших робіт.

Учасникам «Армії відновлення» цьогоріч виплачено 3 млн 109,8 тис. грн зарплати.

До речі, для безробітних є ряд переваг участі у суспільно корисних роботах:

зберігається статус безробітного на весь період їх виконання;

– це легальна робота (укладаються строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ);

– отримують заробітну плату (не нижче мінімальної),

– набувають страхового стажу,

мають соціальний захист і гарантії.

Громадам також вигідно організовувати суспільно корисні роботи, адже у разі залучення до них зареєстрованих безробітних оплата їх праці здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття.

Про організацію та проведення суспільно корисних робіт у районних військових адміністраціях області прийняті розпорядження, якими визначаються їх види, переліки підприємств, об’єктів, посад і вимог до працівників, джерело фінансування, кількість осіб, які будуть залучені та терміни виконання.

У переліку робіт також є: надання допомоги людям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, людям літнього віку, розвантаження гуманітарної допомоги, ремонтно-відновлювальні роботи та ін.

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» – 0635765756.

Майже 600 переселенців шукають роботу на Тернопільщині

Цьогоріч (за оперативними даними) через місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості шукали роботу 1082 внутрішньо переміщені особи, з них 801 – отримав статус безробітного.

З початку 2024 року за скеруванням служби зайнятості області:

178 переселенців працевлаштовано, здебільшого в торгівлі та у переробній промисловості (5 – мешканці Лановеччини) , з них-

68 – з компенсацією роботодавцям коштів на оплату праці за працевлаштованих ВПО ( з них 3 – за працевлаштування переселенців, які проживають на Лановеччині);

81 – працював в складі «Армії відновлення» (суспільно корисних роботах) в т.ч. – 12 ВПО за скеруванням місцевого підрозділу;

9 – мали тимчасову роботу;

38 – безробітних ВПО проходили профнавчання, в т.ч. 2 – безробітні ВПО Лановеччини;

6 – отримали ваучери на оплату навчання.

Зараз кар’єрні радники Тернопільського обласного центру зайнятості продовжують пошук прийнятних місць праці для 597 внутрішньо переміщених осіб зі статусом безробітного. Серед них: 89,3% – жінки, 46,6% – з вищою освітою.

За професійними групами:

147 – працівники сфери торгівлі та послуг,

107 – найпростіших професій,

75 – технічні службовці,

72 – професіонали,

61 – фахівці,

46 – держслужбовці, директори і керівники підприємств чи підрозділів,

37 – робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин,

34 – кваліфіковані робітники з інструментом,

18 – кваліфіковані робітники сільського, лісового, рибного господарств.

За професіями шукають роботу:

20 менеджерів,

18 – освітян (вчителів, вихователів, викладачів, фітнес-тренер),

17 – водіїв і машиністів;

14 – працівників медсфери (з них 12 – медсестер);

14 – бухгалтерів та економістів;

12 – інженерів,

11 – листонош,

9 – швачок,

6 – економістів,

5 – соцробітників,

4 – комірника,

по 3 – психолога, секретаря, пекаря, водія;

по 2 – фахівця з комп’ютерної графіки (дизайну), трактористи, кранівники, перукарі, манікюрника, няні, садівники, доярі, птахівники.

Також є редактор, модельєр-конструктор, маркетолог, юрист, ветлікар, фінансовий аналітик, фахівець з видавничо-поліграфічного виробництва, електромеханік, експедитор, діловод, фахівець з інтерв’ювання, інспектор прикордонної служби, художник, спостерігач-пожежний, стрілець, свинар, токар, в’язальник, водій тролейбуса та ін.

Є й фахівці рідкісних професій: мерчендайзер, овоскопувальник яєць, лампівник, виноградар, шихтувальник, швейцар, гірник.

Через Лановецький відділ Кременецької філії Тернопільського обласного центру зайнятості сьогодні шукають роботу 19 безробітних внутрішньо переміщених осіб.

Шановні роботодавці! Якщо Ви можете запропонувати роботу переселенцям, зверніться у місцевий підрозділ служби зайнятості. Можна подати вакансію через чат-бот @DCZWorkNowBbot, вона одразу буде опублікована і рекрутери почнуть підбір кандидатів.

Спільними зусиллями допоможемо знайти роботу переселенцям!

Інформацію можна отримати за телефоном “гарячої лінії” Тернопільського обласного центру зайнятості – 0635765756 або у місцевому центрі зайнятості.

Працюємо на благо України та українців!

До уваги внутрішніх переселенців, які оселилися на Тернопільщині, – служба зайнятості створила інформаційний ресурс для ВПО!

З початком воєнних дій на території України значна кількість громадян були змушені були покинути свої домівки. На новому місці проживання перед людьми постає велика кількість проблем, однією з найбільш важливих залишається проблема працевлаштування.

Питання щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам знаходяться на особливому контролі як Уряду, так і Державної служби зайнятості. Для цього службою зайнятості запроваджено комплекс послуг, які включають не тільки допомогу в пошуку роботи, але й професійне навчання, надання ваучерів та грантів на створення власної справи тощо.

Більш детально про всі послуги служби для внутрішніх переселенців можна дізнатися тут (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vnutrishno-peremishcheni-osoby ).

Також службою зайнятості у співпраці з громадськими організаціями створено додатковий ресурс з інформування внутрішньо переміщених осіб щодо послуг, зокрема з працевлаштування, які надаються ВПО недержавними та громадськими організаціями (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KQlfCA8XwR…). Інформація на ньому оновлюється в онлайн-режимі.

Метою створення цього ресурсу є покращення співпраці служби зайнятості, недержавних організацій та громадських об’єднань у наданні допомоги внутрішнім переселенцям, а також – інформування ВПО щодо проєктів підтримки, які діють у регіоні їх проживання.

Інформацію можна отримати за телефоном “гарячої лінії” Тернопільського обласного центру зайнятості – 0635765756 або у місцевому центрі зайнятості.

Працюємо на благо України та українців!

На Тернопіллі шукають роботу 176 осіб з інвалідністю. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації!

Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.

За початку року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 430 осіб з інвалідністю (серед них 34 учасників бойових дій, 43 ВПО), з них

369 – мали статус безробітного;

76 – працевлаштовано,

22 – проходили професійне навчання;

11 – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;

18 – отримали ваучери на оплату навчання.

На сьогодні для 176-ти безробітних згаданої категорії продовжується добір підходящих місць праці.

Через місцевий підрозділ служби зайнятості на сьогодні продовжує пошук роботи 1 особа з інвалідністю зі статусом безробітного.

Роботодавці області пропонують 105 вакансій для осіб з інвалідністю. Найбільше потрібні водії (24 вакансії – із зарплатою до 15 тис. грн), продавці різної спеціалізації (13 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), підсобні робітники (6 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), лікарі різної спеціалізації (4 вакансії, зарплата до 15 тис. грн), інженери різної спеціалізації (4 вакансії – із заробітною платою до 8,1 тис. грн) та слюсарі з ремонту рухомого складу (4 вакансії, зарплата до 9,2 тис. грн).

Роботодавці, які працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати:

  1. Компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I чи II групи. ЇЇ граничний розмір:

106,5 тис. грн – якщо працевлаштована особа з інвалідністю І групи,

71 тис. грн – за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи.

  1. Компенсацію 50% витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної з/п, за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше 1 місяця. Термін працевлаштування такого безробітного – понад 1 рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж 1 року. розмір компенсації становить 8000 гривень. Щоб отримати цю компенсацію, роботодавець протягом двох місяців з дня працевлаштування людини з інвалідністю має подати заяву до центру зайнятості.

  2. Компенсацію за працевлаштування людей з інвалідністю зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які були прийняті на роботу після початку повномасштабної агресії. Це компенсація мінімальної заробітної плати, тобто 8 тис. грн. Максимальна тривалість компенсації – 6 місяців. Подати документи можна в електронній формі через портал Дія.

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» – 0635765756.

Лановецький відділ Кременецької філії

Тернопільського обласного центру зайнятості, телефон 0672925591

Вам також може сподобатися...