ГУ ДПС України у Тернопільській області інформує!
Керівництво ДПС Тернопільщини провело зустріч із АППУ
У Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася робоча зустріч за участю в. о. начальника ГУ ДПС в області Руслана Цвігуна, заступниці начальника Марії Мельник та представників Територіального відділення АППУ в Тернопільській області, зокрема голови тервідділення Івана Іскерського.
Під час зустрічі учасники обговорили новації податкового законодавства, запроваджені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
Ключовим питанням було застосування суб’єктами господарювання, зокрема фізособами – підприємцями, реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Так, в. о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Цвігун зазначив, що пріоритетом податкової служби є доведення до представників бізнесу, фізичних осіб – підприємців, органів місцевого самоврядування інформації щодо важливості застосування РРО/ПРРО, проведення з ними роз’яснювальної роботи щодо переваг відповідного програмного забезпечення.
Учасники заходу також визначили шляхи покращення взаємодії ДПС та бізнесу, обговорили проведення ряду спільних заходів.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області
Майже 131 млн грн акцизного податку надійшло до місцевого й державного бюджетів від платників Тернопільщини
Упродовж січня-липня цього року до місцевих бюджетів області надійшло 52,2 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Зокрема, 34,4 млн грн надійшло від продажу алкогольних напоїв, 16,2 млн грн – від продажу пива та 1,6 млн грн – від реалізації тютюнових виробів.
Нагадаємо, що відповідно до норм Бюджетного кодексу акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зараховується до міських, селищних, сільських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад.
Ставка цього податку визначена в розмірі 5 відсотків із кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу.
До державного ж бюджету суб’єкти господарювання області за сім місяців цього року спрямували 78,7 млн грн акцизного податку. Варто зазначити, що на території Тернопільської області здійснюють діяльність 16 підприємств-виробників підакцизної продукції, які є платниками акцизного податку до державного бюджету.
Структуру акцизного податку до державного бюджету складають надходження:
-
від виробництва горілчаної продукції – 55,2 млн грн;
-
від виробництва пива – 8,3 млн грн;
-
від виробництва спирту – 200 тис. грн;
-
від виробництва електроенергії – 11 тис. гривень.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області
У який термін зобов’язані стати на облік нерезиденти?
Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п.п. 14.1.122 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), нерезиденти – це іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України.
Пунктом 64.5 ст.64 Кодексу визначено, що нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації), які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва (далі – нерезиденти), зобов’язані стати на облік у контролюючих органах.
Відповідно до п.60 підр. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» нерезиденти (іноземні компанії, організації), які здійснюють господарську діяльність на території України та/або які до набрання чинності цим Законом належно акредитували (зареєстрували, легалізували) на території України відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, і станом на 1 січня 2021 року не перебувають на обліку в контролюючих органах, зобов’язані протягом трьох місяців подати до контролюючих органів документи для взяття їх на облік у порядку, встановленому пунктом 64.5 статті 64 цього Кодексу.
Разом з тим, наказом Міністерства фінансів України від 08.02.2021 №62 (далі – Наказ № 62), який набув чинності 19.03.2021, внесені зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588.
Пунктом 2 Наказу №62 встановлено, що нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації), які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, та на дату набрання чинності цим наказом не перебувають на обліку в контролюючих органах, зобов’язані протягом двох місяців з дати набрання чинності цим наказом подати для постановки їх на облік документи, визначені пунктами 4.2, 4.4 розділу IV Порядку обліку.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області