ГУ ДПС України у Тернопільській області інформує!

Бізнес Тернопільщини активно реєструє касові апарати

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що обов’язкова фіскалізація готівкових операцій передбачена Законом України №1017-ІХ від 01.12.2020 року ще з 1 січня 2022 року. Однак військовий стан вніс свої корективи і уряд прийняв низку рішень, аби підтримати бізнес, який опинився у складних умовах ведення війни. Одним з таких рішень було призупинення застосування відповідальності за порушення у сфері застосування РРО/ПРРО. Проте орієнтація України на європейські стандарти вимагає чесних та однакових правил ведення бізнесу для усіх суб’єктів господарювання. Тож Законом України №3219 від 30.06.2023 року відновлено відповідальність за порушення застосування касових операцій при готівкових розрахунках до усіх суб’єктів, у яких є такий обов’язок, окрім тих, які провадять свою діяльність на територіях, де ведуться бойові дії.

Варто зауважити, що підприємці Тернопільщини активно реєструють реєстратори розрахункових операцій, особливо програмні. ПРРО є зручними та доволі функціональними у використанні, а ще їх легко завантажити на будь-який наявний ґаджет – смартфон, планшет чи ноутбук.

Так, з початку серпня представники бізнесу області зареєстрували 46 класичних РРО та 307 програмних РРО.

Наразі на ринку представлено широкий асортимент касових апаратів, як класичних так і програмних, тож торгівці мають можливість вибрати реєстратор в залежності від власних потреб та можливостей. 

ДПС України надає програмне забезпечення надається безкоштовно.  Окрім того, працівники будь-якого ЦОП за потреби допоможуть зареєструвати ПРРО та надати консультацію щодо його використання.

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

Про реєстрацію програмного РРО говорили на «гарячій лінії»

Днями у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася «гаряча лінія» на тему «Реєстрація ПРРО: основні моменти». На запитання платників давав відповіді начальник управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Крисоватий.

Так, посадовець насамперед зазначив додзвонювачам, що з 1 жовтня цього року відновлюються штрафні санкції за порушення використання РРО/ПРРО, тому використовувати касові апарати обов’язково повинні фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності. РРО та/або ПРРО не потрібно використовувати спрощенцям 1 групи, а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

Під час «гарячої лінії» платники також цікавились, які правила реєстрації програмного РРО. Так, Руслан Крисоватий розповів, що реєстрація (перереєстрація, скасування реєстрації) ПРРО здійснюється у такому порядку: після установки програмного рішення (у тому числі безкоштовного) на відповідний пристрій програмний РРО підлягає реєстрації відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого Наказом № 317. До реєстру вносять: дані про ПРРО, відомості про суб’єктів господарювання та їх господарські одиниці, де застосовуються такі ПРРО, дані сертифікатів електронних підписів і / або печаток, які використовуються у цих ПРРО.

Для реєстрації ПРРО складається заява за формою № 1-ПРРО (форма J/F 1316602). Заява в електронній формі подається на фіскальний сервер засобами Електронного кабінету або засобами Єдиного вікна подання електронної звітності.

Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка заяви, за результатами якої ПРРО реєструється або формується відмова в реєстрації ПРРО.

При реєстрації кожному ПРРО автоматично формується і присвоюється фіскальний номер, який є унікальним числовим порядковим номером реєстраційного запису в Реєстрі ПРРО, не змінюється при перереєстрації ПРРО і зберігається за ПРРО до дати скасування його реєстрації.

Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.

Податківець наголосив, що для роботи ПРРО необхідно надати дані сертифікатів електронних підписів і/або печаток. Такі дані вносяться до Реєстру на підставі поданої суб’єктами господарювання в електронній формі Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифікати відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма J/F 1391801).

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

Яким чином складає та подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за звітні періоди 2023 року платник, який перебував на спрощеній системі з особливостями оподаткування з 09.05.2022 та відновлює сплату податку на прибуток підприємств з 01.08.2023, якщо річний дохід за звітний період – 2022 рік перевищує 40 млн гривень?

Платник заповнює та подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) за звітні періоди – 9 місяців 2023 року та за 2023 рік. У цих деклараціях:

у першому рядку зазначається обсяг доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) обчислений за весь звітний період, у тому числі з урахуванням доходів, отриманих за період, в якому такий платник податку перебував на сплаті єдиного податку,

у другому рядку ‒ фінансовий результат до оподаткування обчислений згідно з правилами бухгалтерського обліку за період з 01.08.23 до 01.10.23 (у декларації за 9 місяців 2023 року) та за період з 01.08.23 до 01.01.24 (у декларації за 2023 рік).

У складі зазначених декларацій подається фінансова звітність відповідно за 9 місяців 2023 року та за 2023 рік.

Для визначення вартісного критерію 40 млн грн., обсяг річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) обчислюється за весь 2022 рік, у т. ч. з урахуванням доходів, отриманих за період, в якому такий платник податку перебував на сплаті єдиного податку.

Відповідні роз’яснення наведені в Інформаційному листі № 4/2023 «Повернення» на довоєнну систему оподаткування: особливості переходу», розміщеному на вебпорталі ДПС у рубриці «Інформаційні матеріали» та у рубриці «Інформаційні листи» розділу «ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ».

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

Вам також може сподобатися...