В «Армії відновлення» на Тернопільщині – більше двох сотень безробітних
Жителі Тернопільщини, як і весь народ України, допомагають наблизити перемогу над загарбниками усіма можливими силами: донатять захисникам, допомагають переселенцям, печуть хліб і печиво, готують звичайну та дегідровану їжу, виготовляють спецодяг, речі, пристрої, що стають у нагоді воїнам та багато ін. Ті краяни, хто має роботу – чесно працюють, аби своїми податками підтримати державу. А ті, хто залишився без роботи – активно долучаються до «Армії відновлення» – суспільно корисних робіт, які запроваджуються державою під час воєнного стану, мають оборонний характер, до робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.
На сьогодні обласною службою зайнятості укладено 58 відповідних договорів на 231 робоче місце, в тому числі Лановецьким відділом Кременецької філії – 6 договорів на 17 робочих місць. До виконання суспільно корисних робіт у громадах області вже залучено 218 зареєстрованих безробітних. Згідно з угодами вони виконують роботи з упорядкування та утримання в належному стані укриттів, здійснюють супровід і догляд за учасниками бойових дій в медзакладах, надають допомогу сім’ям військових, плетуть маскувальні сітки, виконують ряд інших робіт.
Для безробітного вигідна участь у суспільно корисних роботах, бо:
– зберігається статус безробітного на весь період їх виконання;
– це легальна робота, адже з учасниками таких робіт укладаються строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ;
– він отримує заробітну плату (не нижче мінімальної (6700 грн)),
– набуває страхового стажу,
– має соціальний захист і гарантії.
До слова, вже прийнято 28 розпоряджень про організацію та проведення суспільно корисних робіт у Тернопільській області, якими визначаються види робіт, переліки підприємств, об’єктів, посад і вимог до працівників; а також джерело фінансування робіт, кількість осіб, які будуть залучені та терміни виконання.
У переліку робіт також є: надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку, розвантаження гуманітарної допомоги, ремонтно-відновлювальні роботи та ін.
Громаді вигідно організовувати суспільно корисні роботи, адже у разі залучення до них зареєстрованих безробітних оплата їх праці здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття.
Довідково. Порядок організації суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану визначено Постановою КМУ від 13.07.2011 № 753 (зі змінами).
Додаткову інформацію можна отримати у Лановецькому відділі Кременецької філії за тел. (03549) 21484 , в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або за тел. «гарячої лінії» – 0635765756.
Лановецький відділ Кременецької філії
Тернопільського обласного центру зайнятості
тел.(03549) 21484