Новини, 8 липня 2022

Бізнес Тернопільщини сплатив на 27,6 млн грн ПДВ більше, ніж торік

У першому півріччі цього року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили 710,5 млн грн податку на додану вартість. «Плюс до очікуваних надходжень склав 27,6 млн гривень», – розповів начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина. У середньому щомісяця цьогоріч бізнес нашого краю перераховував до держбюджету 118,4 млн грн ПДВ.

«Станом на початок липня цього року в ГУ ДПС області було зареєстровано 3449 платників податку на додану вартість. Значна частка суб’єктів господарювання, які є платниками цього платежу, юридичні особи – 2889, а також 560 приватних підприємців», – розповів посадовець.

Подання нової звітної одноразової (спеціальної) добровільної декларації

Відповідно до пп. 6.3 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у період проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування відповідно до підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларант має право уточнити інформацію, зазначену у попередньо поданій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації (далі – Декларація), виключно шляхом подання нової Декларації у порядку, визначеному підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ. При цьому попередньо подана Декларація, інформація з якої уточнюється, вважається анульованою. Після завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої Декларації виключно у випадках, передбачених підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Операції з постачання відходів як вторинної сировини (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів): особливості оподаткування ПДВ

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що п.п. «а» п.п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Відповідно до п.п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ постачання товарів – будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Тобто, операції з постачання відходів як вторинної сировини (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів) підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою ПДВ.

Податковий календар на тиждень

Понеділок, 11 липня 2022 р.

Останній день подання

• звіту про обсяги виробництва та реалізації за червень 2022 р.:

– спирту (форма № 1-РС);

– алкогольних напоїв (форма № 2-РС);

– тютюнових виробів (форма № 3-РС);

• звіту про обсяги придбання та реалізації у оптовій мережі за червень 2022 р.:

– алкогольних напоїв (форма № 1-ОА);

– тютюнових виробів (форма № 1-ОТ).

П’ятниця, 15 липня 2022 р.

Останній день подання

• звіту про використання КОРО (РК) за червень 2022 р. (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;

• довідки про використані РК за червень 2022 р.

Нагадаємо, що для зручності подання звітності та проведення звірки щодо нарахованих платежів варто користуватися Електронним кабінетом – електронний сервіс веб-порталу ДПС України, який за допомогою спеціального інструмента доступу (наприклад, електронної картки платника податків) з використанням електронно-цифрового підпису дозволить платнику податків працювати з органами податкової служби в режимі реального часу.

Яким чином оновлюється версія програмного забезпечення «ПРРО Каса»?

Головне управління ДПС у Тернопільській області наголошує, що перед оновленням програмного забезпечення «ПРРО Каса» з версією нижче ніж 1.0.2.2619 необхідно створити резервну копію.

Механізм резервного копіювання описано в розділі «Резервне копіювання» інструкції «Програмне забезпечення реєстрації фіскальних чеків «ПРРО Каса» Керівництво користувача», яка знаходиться в архіві з завантаженим програмним забезпеченням «Програмний реєстратор розрахункових операцій».

Оновлення «ПРРО Каса» здійснюється у випадку отримання повідомлення про наявність нової версії, яке надається користувачу «ПРРО Каса» при вході.

Для оновлення необхідно:

1. Натиснути на посилання «Завантажити нову версію і документацію» та при цьому буде відкрито сторінку з дистрибутивами для завантаження або здійснити завантаження архіву з програмним забезпеченням «ПРРО Каса» із вебпорталу ДПС (банер «Програмні РРО»), який завжди містить актуальну версію програмного забезпечення.

2. Для оновлення ПЗ «ПРРО Каса» для ОС Windows необхідно завантажити архів Windows.zip або безпосередньо сам файл інсталяції – setup.exe

2.1. Запустити його та встановити нову версію.

3. Для оновлення ПЗ «ПРРО Каса» для ОС Android необхідно завантажити архів Android.zip або безпосередньо сам файл інсталяції – PRRO.Pos.apk

3.1. Запустити файл на пристрої та встановити нову версію.

Після встановлення оновленої версії програмного забезпечення слід перевірити збереження даних та за необхідності відновити резервну копію.

Сектор інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Тернопільській області

(03546) 2-45-36

Вам також може сподобатися...