НСЗУ для пацієнта

?Всі 47 препаратів інсуліну, включені до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою медичних гарантій, тепер повністю безоплатні на період дії воєнного стану.

?Пацієнти із цукровим діабетом, які мають рецепт, зможуть отримувати інсулін без доплати. Це стосується всіх 47 препаратів, незалежно від типу та форми випуску https://bit.ly/3w2hcv, а також категорій, до яких належать пацієнти. НСЗУ відшкодовуватиме аптекам повну вартість відпущеного інсуліну.

?Тож ті пацієнти, які раніше здійснювали доплату, зараз зможуть отримувати інсулін повністю безоплатно. Для цього не потрібно створювати нових ані планів лікування, ані нових рецептів, якщо попередній ще не погашено.

?Нагадаємо, що в умовах воєнного стану можна отримувати інсулін як за електронним, так і паперовим рецептом. Це зроблено в інтересах пацієнта. Щоб навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом, лікар мав можливість виписати рецепт, а аптеки – його погасити.

У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я – він створить електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.

?Рецепт на інсулін виписує:

➡️сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);

➡️будь-який інший сімейний лікар, терапевт чи педіатр – з яким декларації пацієнт не має;

➡️ендокринолог.

?Аптеки, які відпускають “Доступні ліки” за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначений інсулін за наявності.

Список аптек, де є інсулін: . Список постійно оновлюється. Перед тим як прямувати до найближчої аптеки, варто зателефонувати до неї, щоб дізнатися години її роботи та уточнити наявність інсуліну.

Вам також може сподобатися...