НСЗУ для пацієнта
🟩Всі 47 препаратів інсуліну, включені до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою медичних гарантій, тепер повністю безоплатні на період дії воєнного стану.
🟩Пацієнти із цукровим діабетом, які мають рецепт, зможуть отримувати інсулін без доплати. Це стосується всіх 47 препаратів, незалежно від типу та форми випуску https://bit.ly/3w2hcv, а також категорій, до яких належать пацієнти. НСЗУ відшкодовуватиме аптекам повну вартість відпущеного інсуліну.
🟩Тож ті пацієнти, які раніше здійснювали доплату, зараз зможуть отримувати інсулін повністю безоплатно. Для цього не потрібно створювати нових ані планів лікування, ані нових рецептів, якщо попередній ще не погашено.
🟩Нагадаємо, що в умовах воєнного стану можна отримувати інсулін як за електронним, так і паперовим рецептом. Це зроблено в інтересах пацієнта. Щоб навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом, лікар мав можливість виписати рецепт, а аптеки – його погасити.
У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я – він створить електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.
🟩Рецепт на інсулін виписує:
➡️сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);
➡️будь-який інший сімейний лікар, терапевт чи педіатр – з яким декларації пацієнт не має;
➡️ендокринолог.
🟩Аптеки, які відпускають “Доступні ліки” за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначений інсулін за наявності.
Список аптек, де є інсулін: . Список постійно оновлюється. Перед тим як прямувати до найближчої аптеки, варто зателефонувати до неї, щоб дізнатися години її роботи та уточнити наявність інсуліну.