Другий етап медичної реформи: які зміни відбуваються у нашій громаді

Реформа децентралізації справді привела нас до кардинальних змін. Її результати очевидні та помітні і у нашій громаді – відкриття публічних культурних і відпочинкових просторів, благоустрій, поповнення матеріально-технічної бази закладів освіти тощо. Проте кожен із цих кроків супроводжувався труднощами та викликами, як-от недовіра мешканців, критика, маніпуляції у соцмережах.

Реформи та зміни здебільшого непопулярний, проте необхідний крок. Сьогодні це торкнулося КНП “Лановецька міська лікарня”, де відбувається оптимізація та упорядкування штату відповідно до наявних потреб. Проте хочемо наголосити, що це питання внутрішнього управління лікарні та є прямим повноваженням керівництва установи, а не органів місцевого самоврядування. Окрім цього, частина 1 статті 51 Бюджетного кодексу України свідчить про те, що керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату (грошове забезпечення) лише в межах грошового забезпечення на заробітну плату, затвердженого кошторисом.

Фінансування КНП «Лановецька міська лікарня» цього року відрізняється від того, що було у 2020 році. Фінансування медичних пакетів НСЗУ значно зменшилося. Якщо попередньо коштів вистачало і на оплату праці, і на розвиток установи, то з квітня 2021 року лікарня щомісяця отримує 1 955 637 грн, а лише на оплату праці медичного персоналу необхідно 2 467 954 грн. Окрім заробітної плати, заклад щомісячно має чимало інших видатків – охорона об’єкту, технічне обслуговування, використання медичної інформаційної системи, послуги зв’язку тощо. Для повноцінного якісного функціонування необхідна закупівля і виробів медичного призначення, медичних препаратів, витратних матеріалів, побутових засобів, забезпечення харчування пацієнтів та ін.

Проблеми із фінансуванням зобов’язують керівництво лікарні йти на такий непопулярний крок, як оптимізація кадрів відповідно до наявних потреб. Ці вимушені заходи торкаються здебільшого молодшого та середнього медичного персоналу і не впливають на якість надання послуг та потенціал закладу.

Окрім цього, у КНП “Лановецька міська лікарня” наявний брак кадрів у лікарській частині. У зв’язку із цим заклад втрачає можливість укласти договір із НСЗУ на частину пакетів медичних послуг.

Проте керівництво лікарні працює задля того, щоб забезпечити якісні послуги у теперішніх умовах. У квітні 2021 року відбулося переукладення договору із Національною службою здоров’я України. В результаті КНП «Лановецька міська лікарня» заключила договір на 13 пакетів медичних послуг: хірургічні операції дорослим та дітям в стаціонарних умовах, стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій, медична допомога при пологах, медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах, гістероскопія, гастроскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія, стаціонарна медична допомога дорослим та дітям, мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям, стоматологічна допомога в амбулаторних умовах і ведення вагітності.

Також відбувся тендер на закупівлю згідно із Національним переліком основних лікарських засобів з метою забезпечення медикаментами першої необхідності.

Попри усі виклики та важкі кроки, на які доводиться іти, сьогодні основним завданням, яке стоїть перед керівником лікарні є налагодження комунікації між лікарем та пацієнтом. І у жодному випадку внутрішні зміни закладу та державні реформи не повинні завадити надати якісні медичні послуги мешканцям нашої громади.

Вам також може сподобатися...