Як платити за газ менше?

Сьогодні чимало мешканців громади опинилися у обставинах, коли ціни на газопостачання настільки високі, що більша частина сімейного бюджету витрачається на цю послугу. Проте мало хто знає, що кожен має можливість змінити постачальника газу.

Що для цього потрібно?

1. Обрати нового постачальника газу. Для цього можна скористатися безкоштовним сервісом “Газотека”: https://gasoteka.ua-energy.org/#tariffs

2. Перевірити, чи компанія має право на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) за посиланням https://www.nerc.gov.ua/?id=21970 , потім вибрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕП» та натиснути на нього.

Серед ліцензованих компаній:

• ТОВ “МЕГАВАТТ ЕНЕРГО СЕРВІСНА КОМПАНІЯ” (ціна 1 м3 газу у січні 7.05 грн);

• ТОВ “АГРОСИНТЕЗ ТРЕЙДІНГ” (ціна 1 м3 газу у січні 7.08 грн);

• ТОВ “ПК”ЕНЕРГЕТИЧНІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ” (ціна 1 м3 газу у січні 7.11 грн);

• ТОВ “АСКАНІЯ ЕНЕРДЖІ” (ціна 1 м3 газу у січні 7.20 грн);

• ТОВ “ГК “НАФТОГАЗ УКРАЇНИ” (ціна 1 м3 газу у січні 7.22 грн), партнер у Ланівцях — Ощадбанк);

• ТОВ “ВІЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ “ПАЛІВЕНЕРГО” (ціна 1 м3 газу у січні 7.23-7.38 грн);

• ТОВ “ТАС ЕНЕРГІЯ КРАЇНИ” (ціна 1 м3 газу у січні 7.50-7.80 грн);

• ПП “ОККО КОНТРАКТ” (ціна 1 м3 газу у січні 7.50 грн);

• ТОВ “КРЕМЕНЧУКГАЗ-ТРЕЙДІНГ” (ціна 1 м3 газу у січні 7.64 грн);

• ДП “ГАЗПОСТАЧ” ТОВ “ТЕРНОПІЛЬМІСЬКГАЗ” (ціна 1 м3 газу у січні 8.75 грн).

3. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити на сайті нового постачальника або надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику:

• документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);

• документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);

• інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.

4. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу. Нова компанія має для цього термін до 20 днів.

5. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом шести тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником упродовж десяти днів з моменту отримання рахунку.

6. Після отримання на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи повідомлення про намір споживача укласти договір постачання природного газу з іншим постачальником, чинний постачальник не має права припинити або обмежити постачання природного газу на об’єкт цього споживача.

Для забезпечення безперебійного постачання природного газу, чинний постачальник здійснює постачання природного газу споживачу до дня початку постачання природного газу новим постачальником. Дія угоди з чинним постачальником автоматично припиняється на з чинним постачальником автоматично припиняється на наступний день після реєстрації споживача в Реєстрі нового постачальника.

Важливо, що послуга доставки газу надається споживачам незалежно від того, хто в нього постачальник. Цю послугу надає облгаз. Змінити облгаз не можна, оскільки в регіоні це – природна монополія.

Також варто пам’ятати, що дані про споживання газу і надалі треба буде передавати з 1 по 5 число, адже облік споживання газу здійснює також облгаз. Щодо квитанції на оплату газу, то це є обов’язок постачальника і саме він надсилає їх клієнту. Тому варто пам’ятати, що питання щодо обсягів споживання необхідно адресувати облгазу, а щодо нарахувань – новому постачальнику газу.

Вам також може сподобатися...