Мистецтво поза музеями. Виставка «20/242: Донецьк. Аеропорт»

Емоційно, боляче, концептуально. Саме такі враження виникають, коли вперше бачиш виставку робіт Олега Дробоцького «20/242: Донецьк. Аеропорт». Захід відбувся у рамках проекту «Простір міста: мистецтво поза музеями» в приміщенні Лановецької міської комунальної установи «Культурний центр народного художника України І. С. Марчука».

На виставці були присутні керівники області та району – Степан Барна, Роман Казновецький, Юліан Сірант, Руслана Кушнір.

Дату обрали також не випадково. Так, 20 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Подвиг “Кіборгів” сколихнув увесь світ і хвилює досі. 242 дні тривала оборона будівлі летовища. Тож саме напередодні цього пам’ятного дня була представлена інсталяція.

“Це нова форма відображення дійсності у мистецтві, своєрідна театралізація. Для того, щоб ми могли усе відчути”, – відзначив куратор виставки Іван Лобунь. І справді, озвучення, напівзруйноване приміщення, темрява створюють ефект реалістичності, безпосередньої участі у подіях.

На платформі проекту також представлені документальні матеріали, які надав Сергій Гончарук, учасник подій в Донецькому аеропорту.

Степан Барна відзначив, що заходи такого формату є важливими уроками для того, щоб такі страшні події в майбутньому більше не повторювалися. Також голова Тернопільської обласної державної адміністрації вручив грамоту Олегу Дробоцькому за активну громадянську позицію та формування патріотичних настроїв.

“Олеже, запрошую тебе до нас в обласну державну адміністрацію, де ми традиційно у фойє проводимо тематичні виставки”, – висловив він пропозицію автору.

Художник розповідає, що захід дуже важливий для нього, адже метою було подякувати усім тим, хто захищає нас на Сході та привернути увагу людей до подвигу «Кіборгів».

«Виставка – це той внесок, який я роблю для цього. Війна не має кольору – вона чорна і біла. Саме тому мої картини такі», – ділиться Олег Дробоцький.

Хлопець вдячний усім, хто долучився до організації заходу, адже для нього дуже важливо розкрити проблематику цієї війни та донести людям її темряву та біль.

Вам також може сподобатися...