Увага! Американський білий метелик

Американський білий метелик – багатоїдний карантинний шкідник. Минулого року по закінченні літа, із-за своєї прожерливості «оголив» дерева в місті Ланівці в садах на присадибних ділянках, парках, придорожніх смугах. Об’ївши дерева гусениці АБМ почали харчуватись : травою, квітами, яблуками. Тепла зима та велика чисельність шкідника, сприяла добрій його перезимівлі.

В поточному році, початок льоту шкідника був помічений 14 квітня, коли на деревах ще не було листя, а масовий літ розпочався по закінченні третьої декади квітня і буде досить тривалим.

Метелик АБМ білосніжний, можливі темні крапинки на крильцях, літає в основному вночі. Яйця відкладає на нижній бік листків на краю гілок по периферії крони. Поява гусениць через 14-20 днів. При теплій без опадів погоді, очікується відродження шкідника друга – третя декади травня. Особливості біології шкідника – формування павутинних гнізд на добре освітлених деревах і розвиток у них гусениць перших чотирьох віків. Гусениці п’ятого віку починають покидати гнізда та харчуватись окремо.

Обов’язковим елементом захисту багаторічних насаджень від АБМ обстеження в період льоту метеликів стін будівель(шкідник летить на світло в нічний час), крони дерев, струшують гілки.

Українськими науковцями досліджено, що у боротьбі із американським білим метеликом доцільно включати в систему заходів захисту використання інсектицидів різної дії, що рекомендовані для боротьби із лускокрилими шкідниками зокрема: Бі-58 новий – 0,8л/га; Карате Зеон 050 ЕС- 0,4л/га; Каліпсо 480SC – 0,25л/га; Конфідор -0,4л/га; Моспілан – 0,33кг/га., також необхідно включати біопрепарати Актофіт та Бітоксибацилін. Інсектициди застосовують у період появи гусениць ІІ-ІІІ віків як першої, так і другої генерації. Біологічно активні речовини (Інсегар,Фазис, Матч, Діміліну, Номолту, Різону, Сонету) застосовують в період масового відкладання яєць, відродження гусениць. Застосування активних засобів захисту має бути з урахуванням антирезистентних заходів, щоб шкідник не набув звикання до будь-якого інсектициду та біологічно активних речовин.

За відсутності інсектицидів на невеликих присадибних ділянках надійним є механічний метод знищення шкідника, систематичне зрізування кубел і їх знищення, спалювання, закопування в ґрунт. При появі кубел з гусеницями молодших віків, їх зрізують секатором, одразу кидають у відро з водою зверху залите гасом, машиною або звичайною оливою, для прискорення загибелі шкідника. Повторюють таку операцію через кожні 5 діб впродовж 15-20 днів.

Після зрізування кубел на стовбури дерев накладають ловильні пояси з гофрованого картону, соломи обгорнутої папером заввишки 30см. Через 10-15 діб пояси знімають, лялечок знищують.

Вам також може сподобатися...