Період реформ

В результаті впровадження в Лановецькому районі адміністративної реформи, в жовтні цього року утворилася Лановецька міська ОТГ з центром в м. Ланівці та чотирма сільськими радами. В грудні в свої повноваження вступили міський голова та новобрана перша каденція депутатів громади, якими прийнято вже понад 90 рішень. Адміністративний штат міської ради до об’єднання складався із 22-ох одиниць і в кожній сільській раді по 4-и працівника. На даний момент штат громади складає 42 штатні одиниці.

У перехідних положеннях Закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад” зазначено, що до початку 2018-го районні ради повинні передати на баланс ОТГ майно комунальної власності. Однак, позиція керівників Лановецької міської ради акцентувалася на поступовому порядку передачі, оскільки потрібно набрати адміністративний штат, сформувати відповідні відділи, які забезпечували б відповідне функціонування тих чи інших установ та організацій громади. Важливим є і те, що міська рада гарантувала 100%-ву субвенцію районному бюджету на утримання установ, які підлягають передачі. На жаль, така ініціатива не була підтримана районною радою і відповідно до рішення Лановецької районної ради від 21 грудня 2017 року № 440 заклади освіти, культури, бібліотеки-філіали із наявною штатною чисельністю були передані до комунальної власності Лановецької міської ради. Однак, говорячи про освіту, не було передано шкільний автобус, який здійснює підвіз учнів у НВК «Лановецька загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів-ліцей ім. Юрія Коваля», Лановецьку загальноосвітню школу №2, Якимівську філію Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 із сіл, що входять у склад Лановецької громади та не використовується для підвозу учнів у інші навчальні заклади району.

Депутатами міської ради був прийнятий депутатський запит щодо передачі громаді комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Відповідне рішення було направлено на розгляд депутатам районної ради. В силу тих чи інших обставин, запит міської ради не був включений у порядок денний, не було заслухано і позиції громади та головного лікаря Центру ПМСД. Зазначимо, що міська рада готова взяти на себе обов’язки та відповідальність по утриманню усіх закладів охорони здоров’я району, що відносяться до первинної ланки медицини (ФАПи, АЗПСМ), при цьому не забуваючи про співпрацю і з районною лікарнею. Однак, і тут порозуміння знайдено не було.

В Законі України «Про місцеве самоврядування» написано: «за пропозицією сільських, селищних, міських рад районні, обласні ради ПОВИННІ приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об’єктів спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад». Саме ці прикінцеві перехідні положення кожен трактує по-своєму. Міська ж рада робила і робить усе можливе, щоб ніхто із пересічних жителів громади, жоден працюючий в освітній, культурній чи медичній галузях не відчули на собі процес передачі установ з району громаді. Робимо усе, залежне від нас, щоб у новому 2018-му році, об’єктивність, здоровий глузд, компромісність та законність були основними у прийнятті рішень усіма гілками влади!

Вам також може сподобатися...